Spotkanie integracyjne w Szkole Podstawowej w Sadkach

W dniu 13 grudnia 2019 roku do naszej szkoły przyjechali uczniowie z Zespołu Szkół Specjalnych w Karnowie wraz z nauczycielami: p. Agnieszką Kominiak – Ulatowską, p. Alicją Splitt, p. Bożeną Nowak oraz p. Klaudią Kuszyńska. Przybyłych uczniów powitali nauczyciele pani Beata Jankowska – Mreła oraz pani Kamila Kuczyńska. Goście wprowadzili przedszkolaków w zaczarowany świat bajek i baśni.

Na scenie pojawiły się postacie ze znanych bajek. BAJ, Jaś i Małgosia, Woźny, Baba Jaga, Zła Królowa, Krasnoludki, Wróżka Fantazja. Bajkowy nastrój dopełniała piękna sceneria oraz ciekawe  stroje aktorów, który zostały uszyte przez nich  w szkole. Dzieci z ogromnym zaciekawieniem obejrzeli grę aktorską, dzieci i młodzieży z innej szkoły.

W dalszej części, na scenie wystąpiła grupa przedszkolaków z naszej szkoły, która zaprezentowała fragment Jasełek pod kierunkiem p. Alicji Słomy,  Doroty Magiery i Kornelii Serwińskiej.

Po spektaklu pani dyrektor Lidia Serwińska podziękowała nauczycielom i uczniom, za przepiękny występ,  wręczyła drobne upominki. Spotkanie to, umożliwiło uczniom, zaprezentowanie swoich możliwości aktorskich na zewnątrz szkoły i zapoczątkowało dalszą współpracę szkół.

Na zakończenie uczniowie udali się na poczęstunek do grupy najmłodszych przedszkolaków, który wraz z Dyrekcją szkoły przygotowały: Kamila Kuczyńska / wychowawca/, Beata Jankowska – Mreła/ nauczyciel wspomagający/ oraz pani Aneta Żmudzińska.

Dziękujemy za wspaniały występ, wszystkim aktorom i ich nauczycielom.

tekst: Beata Jankowska – Mreła