Spotkanie miłośników historii w Kcyni

W miniony piątek 22 listopada 2019 roku w godzinach popołudniowych w Sali Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki w Kcyni odbyło spotkanie miłośników historii. Organizatorem spotkania było Stowarzyszenie Miłośników Zespołu Regionalnego Pałuki w Kcyni, Zakład Poprawczy w Kcyni, Koło Turystyki Górskiej im. K. Bachledy w Kcyni oraz GCKiB w Kcyni. Spotkanie uświetnił prelekcją i pokazem multimedialnym Jacek Maćkowski, który opowiadał o walkach wielkopolan na różnych frontach wojennych.
Ponadto spotkanie było wyjątkową okazją do wręczenia nagród laureatom konkursu plastycznego „ Droga do niepodległości”, który wcześniej ogłosił Zakład Poprawczy w ramach odzyskania przez Polskę Niepodległości. Nagrody ufundował Zakład Poprawczy w Kcyni, które w imieniu Dyrektora Zakładu Poprawczego Pana Pawła Dudy wręczył Jacek Maćkowski oraz Dyrektor GCKiB w Kcyni Ilona Kurdelska.
Całość spotkania zorganizowana została w ramach konkursu Nr 1/2019 na wykonanie zadań publicznych związanych z realizacją zadań powiatu nakielskiego w 2019 w zakresie podtrzymywania i upowszechniania kultury.
Projekt realizowany przez Stowarzyszenie Miłośników Zespołu Regionalnego Pałuki w Kcyni pod nazwą „Piękna nasza Ojczyzna mała – 100 lecie Powstania Wielkopolskiego, wspomnienia rodzin powstańczych i ich losy” było finansowane przez powiat nakielski i przy współpracy Gminy Kcynia.

Uwieńczeniem spotkania było wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych z Zespołem Regionalnym Pałuki, który przybył na spotkanie w regionalnych strojach ludowych.

materiał. GCKiB w Kcyni