Spotkanie Mistrzów w Urzędzie Miejskim w Szubinie

29 listopada 2019r. w Urzędzie Miejskim w Szubinie odbyło się spotkanie z zasłużonymi sportowcami z naszego regionu. W spotkaniu wzięli udział Zastępca Burmistrza Wioletta Borys-Stachowiak, Dyrektor Wydziału Edukacji Sportu i Rekreacji Janusz Nowakowski oraz sportowcy Marcin Sendwicki oraz Maksymilian Nowak. Podczas spotkania zostały złożone gratulacje, podziękowania za osiągnięcia i sukcesy sportowe oraz godne reprezentowanie naszej gminy, nie tylko w Polsce, ale również zagranicą.

Do najważniejszych osiągnięć Marcina Sendwickiego w ostatnim czasie można zaliczyć zdobycie 3 miejsca w World  Strongest Man u105 w finale Mistrzostw Świata na Florydzie. W roku 2019 uzyskał doskonałe wyniki na innych zawodach Strongman w Polsce i na świecie. Do najważniejszych zaliczyć możemy:

  • 8 miejsce w World Strongman Championship u110 na Ukrainie
  • 1 miejsce w Pucharze Narodów Strongman u 105 w Jelczu – Laskowice
  • 5 miejsce w Pucharze Polski we Fromborku
  • 3 miejsce Pucharu Polski w Parach w Kościerzynie
  • 1 miejsce w Mistrzostwach Świata w parach Ultimate Strongman u105 Team World Championship w Lenti na Węgrzech 2019 z Przemkiem Marczewskim
  • 3 miejsce na Mistrzostwach Europy w Białymstoku w kategorii u105

Drugim uhonorowanym sportowcem był zawodnik judo Maksymilian Nowak należący do Uczniowskiego Klubu Sportowego „10” w Bydgoszczy. Ważnym osiągnięciem był start w Pucharze Europy Kadetów w węgierskim Gyor oraz zdobycie 3 miejsca w Mistrzostwach Polski Młodzików w Jastrzębie-Zdroju w październiku br. Wcześniej uczestniczył w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Koszalinie gdzie uzyskał 2 miejsce oraz w Pucharze Polski Młodzików w Poznaniu gdzie stanął na podium uzyskując najlepszy wynik.

Sportowcom serdecznie gratulujemy, życząc dalszych sukcesów i wytrwałości w dążeniu do podejmowania kolejnych sportowych wyzwań.

Wydział Edukacji, Sportu i Rekreacji UM w Szubinie