Spotkanie nakielskich mundurowych z dziećmi na półkoloniach

We wtorek (02.07.19) nakielscy mundurowi spotkali się z dziećmi przebywającymi na półkoloniach w Sucharach i Małocinie . Celem wizyty policjantów   było omówienie zagrożeń jakie mogą spotykać nieletnich w trakcie wakacji, oraz  zagrożeń dotyczące  bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Dzielnicowy z nakielskiej komendy wspólnie z policjantem zajmującym się sprawami nieletnich spotkali się z  dziećmi na półkoloniach zorganizowanych przez Nakielski Ośrodek Kultury pt. „Lato w mieście” Zajęcia dla młodzieży odbyły się  na terenie miejscowości  Małocin i Suchary.

Mundurowi, radzili dzieciom jak zachowywać się bezpiecznie podczas spędzania czasu na świeżym powietrzu oraz przestrzegali przed niebezpieczeństwami. Przypomnieli zasady bezpiecznego zachowania nad wodą, zabaw na świeżym powietrzu. Nie zabrakło też informacji na temat przepisów ruchu drogowego oraz zasad poruszania się po drogach. Zwrócili uwagę na rolę elementów odblaskowych  w trakcie przemieszczania się po ulicach i tym samym zachęcali dzieci do używania odblasków.

asp. szt. Damian Moczadło – p.o Oficera prasowego KPP Nakło nad Notecią