Spotkanie opłatkowe w Klubie Seniora w Mroczy

Są w naszym życiu spotkania, na które czekamy cały rok i z radością w nich uczestniczymy. Z całą pewnością należą do nich rodzinne spotkania w okresie świąt Bożego Narodzenia  czy opłatkowe spotkania bożonarodzeniowe.

W czwartek 19 grudnia 2019 r. w sali Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Mroczy tradycyjnie jak co roku odbyło się spotkanie opłatkowe członków mroteckiego klubu seniora. Świąteczną uroczystość  swoją obecnością zaszczycił dyrektor MGOKiR – Marian Wiśniewski. Radę reprezentował – przewodniczący komisji skarg wniosków i petycji – radny Rady Miejskiej w Mroczy Marek Kowalkowski.

Wszystkich przybyłych seniorów i gości powitała przewodnicząca klubu Aleksandra Wintrowicz, składając wszystkim z serca płynące  świąteczne życzenia. Ważną częścią spotkania było łamanie się opłatkiem. Nie zabrakło również ciepłych słów i życzeń od zaproszonych gości. Następnie zgodnie ze zwyczajem wigilijnym wszyscy zasiedli do tradycyjnego, symbolicznego, wspólnego poczęstunku. Nie obyło się także bez wizyty Mikołaja, który zgodnie ze zwyczajem obdarował wszystkich słodkim podarkiem.

Uroczystość przebiegała w ciepłej i rodzinnej atmosferze, przy dźwiękach wspólnie śpiewanych kolęd.

Takie spotkania przynoszą wszystkim wiele radości. Uświadamiają jak ważna w  życiu  każdego seniora  jest obecność drugiego człowieka.

tekst i zdjęcia: G. Wiśniewska