„Spotkanie w Betlejem” w nakielskiej Dwójce

Cicha noc, Święta noc, pokój niesie ludziom wszem… ta i wiele innych polskich kolęd, wybrzmiały w Szkole Podstawowej nr 2 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Nakle dnia 12 grudnia po zajęciach lekcyjnych. Samorząd Uczniowski, wraz z opiekunami panią Beatą Witusińską i panem Piotrem Składanowskim, zaprosili Rodziców i uczniów szkoły na przedświąteczne „Spotkanie w Betlejem”. Spotkanie to miało na celu zatrzymanie się na chwilę w tej przedświątecznej bieganinie, aby pobyć razem i poczuć prawdziwą aurę Świąt Narodzenia Chrystusa, który złożony w żłobie, będąc bogaty, dla nas stał się ubogim i zamieszkał wśród nas. Spotkanie rozpoczęło się od najpiękniejszej z kolęd, ale w nietypowy sposób, ponieważ pani Katarzyna Spitza, mama jednego z naszych uczniów wykonała  kolędę migając, przy akompaniamencie fletu, na którym grała Amelia Kubińska, uczennica klasy VIIc.

Opowieść Wigilijną pt: Puste miejsc przy stole, przygotowali wolontariusze Szkolnego Koła Caritas. Dzieci od października uczestniczą w innowacji pedagogicznej, prowadzonej przez panią Katarzynę Dobosz, opiekuna SKC i właśnie podczas tego wieczoru mogły zaprezentować efekty swojej pracy. Oprawą muzyczną podczas występu kierował pan Piotr Składanowski, grający na gitarze. Po wzruszającym przedstawieniu, na scenie zaprezentował się szkolny zespół Takt z piękną pastorałką oraz utalentowane solistki: Amelia Jarzębowicz z klasy VII a i Amelia Kubińska z klasy VII c. Oczywiście nie zabrakło życzeń, wszystkim przybyłym złożyła pani Dyrektor Anna Maćkowska. Spotkanie zakończyło się wspólnym odśpiewaniem kolędy „Dzisiaj w Betlejem”.

Wszystkim uczestnikom tego spotkania, Rodzicom, Nauczycielom i dzieciom serdecznie dziękujemy za wspólnie spędzony czas. Niech czas Narodzenia Jezusa rozpali w nas wszystkich wzajemną miłość i życzliwość, abyśmy przede wszystkim zauważyli Chrystusa w naszych bliźnich.

Beata Witusińska opiekun SU                                                                                           Katarzyna Dobosz opiekun SKC