Spotkanie z mistrzynią świata w cukiernictwie – Jowitą Woszczyńską w Muzeum Okręgowym w Bydgoszczy

12 grudnia 2019 roku o godzinie 17.00 zapraszamy do Centrum Edukacji Muzealnej, przy ul. Mennica 6 mieszkańców naszego miasta oraz gości odwiedzających Bydgoszcz na spotkanie z mistrzynią cukiernictwa Jowitą Woszczyńską.

Jowita Woszczyńska jest bydgoskim cukiernikiem pracującym w cukierni „Sowa”. 20 października br. artystka wywalczyła w Mediolanie złoty medal w prestiżowym konkursie „Cake Designers World Championship”. Motywem przewodnim był temat: „Tradycja i kultura Twojego kraju”.

Imponujący zwycięski tort przedstawia wybitne dla kultury polskiej postacie: malarza Jacka Malczewskiego (którego prace znajdują się w bydgoskim Muzeum), astronoma Mikołaja Kopernika, kompozytora i pianisty Frederyka Chopina. Dekoracja nagrodzonego wypieku zawiera liczne nawiązania do historii i folkloru naszego kraju. Nie brakuje także wątków regionalnych.

Spotkanie w Muzeum będzie okazją do wysłuchania opowieści o cukierniczym dziele sztuki, a także sposobnością do zobaczenia nagrodzonego tortu. Dla uczestników bydgoska mistrzyni przygotowała niespodziankę – pokaz przygotowywania dekoracji i ozdób ciast. Autorka przedstawi aktualne trendy w cukiernictwie, które pomogą stać się przedświąteczną inspiracją do przygotowywania własnych wypieków. Jest to pierwsze i jedyne w tym roku spotkanie w Bydgoszczy.

Koszt uczestnictwa w ramach biletu wstępu. Liczba miejsc jest ograniczona.

 

Fot. Ezo Oneir

Fot. Ezo Oneir

Fot. Ezo Oneir

Fot. Ezo Oneir

Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy