Spotkanie z policjantami w szkole w Paterku

222

Zespole Szkolno–Przedszkolnym w Paterku nakielscy policjanci spotkali się z dziećmi, by porozmawiać z nimi na temat bezpieczeństwa. W spotkaniu udział wzięli uczniowie klas I-III.

W ramach prowadzonej działalności profilaktycznej wczoraj (16.02.21) nakielscy dzielnicowi oraz policjantka zajmująca się nieletnimi spotkali się z dziećmi w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Paterku. Tematem przewodnim zajęć było szeroko pojęte bezpieczeństwo.
Wiele uwagi poświecono tematyce ruchu drogowego, w tym zasad bezpiecznego przemieszczania się po trasach. Policjanci przypominali obowiązujące przepisy oraz informowali, jak należy się do nich stosować. Dzieciom zwracano uwagę, by korzystały z przejść dla pieszych i przechodziły przez nie spokojnie. Mundurowi przestrzegali przed przebieganiem przez jezdnię i wbieganiem na nią zza pojazdów i innych przeszkód.
Omówiono również bardzo ważną rolę, jaką dla bezpieczeństwa pieszych pełnią elementy odblaskowe zachęcając, by dzieci nosiły je na odzieży przez co będą bardziej widoczne dla kierowców.
Spotkanie z uczniami było też dobrą okazją, by przypomnieć o zagrożeniach związanych z niewłaściwym korzystaniem z sieci internetowej. Mundurowi mówili, by wystrzegać się bliższych relacji z osobami poznanymi w świecie wirtualnym, informując jednocześnie, jak takie relacje mogą być niebezpieczne.
Na zakończenia zajęć dzieci otrzymały od prelegentów kolorowanki zakupione ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Nakła.

podkom. Justyna Andrzejewska Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią