Spotkanie z policjantami w szkole w Sadkach

W Szkole Podstawowej w Sadkach policjanci zajmujący się w nakielskiej komendzie profilaktyką spotkali się z dziećmi, by porozmawiać z nimi na temat bezpieczeństwa. W spotkaniu udział wzięli uczniowie klas I – IV.  

W ramach prowadzonej działalności profilaktycznej policjanci z zespołu ds. profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii nakielskiej komendy spotkali się z uczniami ze Szkoły Podstawowej z Sadek. Tematem przewodnim zajęć było bezpieczeństwo dzieci w drodze do szkoły oraz zasady zachowania w kontakcie z nieznajomymi.

Mł. asp. Zofia Wrzeszcz i sierż. szt. Marcin Pilch rozmawiali z uczniami z klas I – IV. Mundurowi przypominali obowiązujące przepisach prawa o ruchu drogowym, informowali jak należy zachowywać się w rejonie przejść dla pieszych oraz jak bezpiecznie przez te wyznaczone miejsca przechodzić. Przestrzegali także, iż zabronione jest wbieganie na przejście oraz wchodzenia na nie zza stojących pojazdów. Funkcjonariusze przypominali też, jak ważną rolę dla bezpieczeństwa pieszych odgrywają odblaski i zachęcali dzieci, aby nosiły je na ubraniach, przez co będą bardziej widoczne dla kierowców. Poznane przepisy dzieci wspólnie z policjantami ćwiczyły na mini miasteczku ruchu drogowego. Dzieci z klas IV dowiedziały się także jak winien być wyposażony rower i co należy zrobić, aby uzyskać kartę rowerową.

Prócz zagadnień związanych z bezpieczeństwem podczas poruszania się po drogach, mundurowi omówili też zasady zachowania w kontakcie z osobami nieznajomymi. Przypominano, aby nie przyjmować od obcych poczęstunków i pod żadnym pozorem nie korzystać z propozycji podwiezienia autem.

Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały od policjantów kolorowanki. Część z nich miała też możliwość obejrzeć oznakowany radiowóz i usiąść za jego kierownicą.

podkom. Justyna Andrzejewska  – Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią