Straciła uprawnienia za nadmierną prędkość

Policjanci nakielskiej drogówki zatrzymali czasowo uprawnienia do kierowania pojazdami 32-latce, która z nadmierną prędkością przejeżdżała przez obszar zabudowany. Mieszkanka powiatu żnińskiego zapłaci też wysoki mandat. Policja apeluje do kierowców o zgodną z przepisami jazdę.

Policjanci z nakielskiego referatu ruchu drogowego mają za zadanie podczas codziennych służb czuwać nad bezpieczeństwem uczestników ruchu. Na nadzorowanych trasach mundurowi praktycznie codziennie kontrolują prędkość, z jaką przemieszczają się pojazdy, mając świadomość, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych w tym zdarzeń tragicznych, w których giną osoby.

Ci kierowcy, którzy szarżują na trasach i za nic mają przepisy i bezpieczeństwo własne, a także innych użytkowników dróg, liczyć muszą się z tym, że przepisy prawa o ruchu drogowym zezwalają policji zatrzymać blankiet prawa jazdy kierowcy, który w obszarze zabudowanym przekroczył prędkość o więcej niż 50 km/h.

Dzisiaj (28.06.19) po 7 w Mrozowie mundurowi z drogówki skontrolowali forda, który przemieszczał się przez miejscowość z prędkością 101 km/h. Auto prowadziła 32-letnia mieszkanka powiatu żnińskiego. W związku z popełnionym wykroczeniem policjanci ukarali kierującą mandatem i zatrzymali jej blankiet prawa jazdy. Dokument zostanie przekazany do starostwa powiatowego, a 32-latka odzyska go dopiero po upływie 3 miesięcy.  

Jest to kolejny w ostatnim czasie przypadek, kiedy za nadmierną prędkość policjanci referatu ruchu drogowego nakielskiej komendy zatrzymali uprawnienia do kierowania użytkownikowi powiatowych dróg.

Apelujemy do kierowców o bezwzględne stosowanie się do przepisów. Każdy powinien mieć świadomość, że nadmierna prędkość jest bardzo niebezpieczna. Lepiej wolniej, a bezpiecznie dotrzeć do celu.

podkom. Justyna Andrzejewska – Oficer Prasowy KPP Nakło nad Notecią