Straż Miejska w Nakle nad Notecią prowadzi akcję prewencyjną „Akcja Znicz”

Każdego roku w okresie przed dniem „Wszystkich Świętych” oraz w tym szczególnym dniu 1 listopada  nakielska Straż Miejska prowadzi akcję prewencyjną p.n. AKCJA ZNICZ.

Akcja polega na intensywnym patrolowaniu nekropolii usytuowanych na terenie miasta oraz gminy Nakło nad Notecią (m.in.Paterek, Ślesin, Trzeciewnica, Występ, Potulice, Nakło nad Notecią) z uwagą na ład i porządek publicznych cmentarzy i w ich obrębie. Strażnicy miejscy pilnują, aby nie doszło do kradzieży mienia lub rozbojów na osobach odwiedzających groby swoich bliskich.

Ponadto w tym czasie na ul.Bohaterów w Nakle nad Notecią wprowadzana jest czasowa organizacja ruchu. Nakielską nekropolię w dniu 1 listopada odwiedza każdego roku od kilku do kilkunastu tysięcy osób, które najczęściej podróżują samochodami osobowymi. Wymaga to utrzymania drożności ul.Bohaterów przy zachowaniu bezpieczeństwa dla pieszych oraz zmotoryzowanych uczestników ruchu drogowego.

Apelujemy do wszystkich osób odwiedzających groby swoich bliskich, do pieszych i kierujących pojazdami o rozwagę i zachowanie szczególnej ostrożności oraz o stosowanie się do poleceń służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo, ład i porządek.

Służba w dniu 1 listopada 2019 roku będzie pełniona w następujących godzinach:

  1. 7:00 – 15:00 (dyżurny + patrol dwuosobowy),
  2. 12:00 – 20:00 (dyżurny + patrol dwuosobowy)

Straż Miejska w Nakle nad Notecią