Sukces młodych lekkoatletek z Szkoły Podstawowej w Mroczy

Dnia 02.06.2023 na stadionie w Białych Błotach odbył się Finał Wojewódzki w Trójboju Lekkoatletycznym dziewcząt i chłopców rocznika 2012 szkół podstawowych. W skład trójboju wchodzą: bieg na 60 m, skok w dal , rzut piłeczką palantową. Uzyskany wynik w każdej konkurencji przeliczany jest na punkty wielobojowe. Na wynik końcowy zespołu składają się 4 najlepsze rezultaty zawodniczek. Powiat nakielski reprezentował zespół dziewcząt z Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Mroczy. Łącznie wystartowało 170 uczniów z 35 szkół podstawowych województwa kujawsko – pomorskiego. Bardzo dobrze zaprezentowały się uczennice naszej szkoły. W końcowej klasyfikacji reprezentacja dziewcząt Szkoły Podstawowej w Mroczy zdobyła 671 punktów i zajęła 4 miejsce w Finale Wojewódzkim w Trójboju Lekkoatletycznym. Jest to wielki sukces naszych reprezentantek, tym bardziej, że pokonaliśmy szkoły sportowe o profilu lekkoatletycznym. Indywidualnie najwyższy wynik w zawodach uzyskała Lena Jóźwiak .