Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich w szubińskim Liceum

23 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Raport Biblioteki Narodowej wskazuje, że coraz więcej ludzi czyta książki.

W przesłaniu  na tegoroczne święto UNESCO stwierdziło: ,,Bardziej niż kiedykolwiek, w czasach, gdy większość szkół na całym świecie jest zamknięta, a ludzie pozostają zamknięci w domach, moc książek powinna być wykorzystywana do walki z izolacją, wzmacniania więzi między ludźmi, poszerzania horyzontów, stymulowania naszych umysłów i kreatywności. Czytając i obchodząc Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich 2020, możemy otworzyć się na innych pomimo dystansu i podróżować dzięki wyobraźni. (…) Tworząc poczucie wspólnoty poprzez wspólne odczyty i wspólną wiedzę, czytelnicy na całym świecie mogą się łączyć i wzajemnie pomagać w ograniczaniu samotności związanej z kwarantanną”

Uczniowie klasy Id szubińskiego Liceum po przeczytaniu „Romea i Julii” W. Szekspira na zdalnych lekcjach języka polskiego malowali najlepsze sceny z lektury. Niektórzy stworzyli komiksy i plakaty do dramatu. Zapraszamy do oglądania prac utalentowanych i kreatywnych uczniów LO w Szubinie. Może któryś z nich w przyszłości zostanie znanym ilustratorem książek albo autorem plakatów do znanych dzieł sztuki? Czas pokaże…

A. Kobierowska