Światowy Dzień Środowiska. Pakiet informacyjny dla najmłodszych w bibliotece

Światowy Dzień Środowiska obchodzony jest corocznie 5 czerwca w ponad 100 państwach, by przypominać o zgodności rozwoju cywilizacji z rozwojem ekologicznym otaczającego nas świata. Dzień ten został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych na Konferencji Sztokholmskiej w 1972 roku.

Obchodom Światowego Dnia Środowiska co roku przyświeca inne hasło będące odzwierciedleniem aktualnych problemów ekologicznych podnoszonych na arenie światowej i państwowej. Tegoroczne hasło to „Zielona gospodarka: czy w niej uczestniczysz?”.

Każdego dnia warto pamiętać o ochronie i poprawie stanu środowiska naturalnego oraz istniejących problemach i niebezpieczeństwie lekceważenia skutków naruszenia równowagi ekologicznej w przyrodzie. Wspólnie rozwijajmy nasze ekologiczne horyzonty.

Biblioteka zaprasza najmłodszych do skorzystania z pakietu informacyjnego. Znajdziecie w nim garść informacji o zachowaniach ekologicznych, proste zasady segregacji oraz niespodziankę dla najmłodszych!

autorzy: Stefania Bielecka, Justyna Widawska, PiMBP w Nakle nad Notecią