Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Światowy Dzień Autyzmu został ustanowiony przez ONZ i przypada na 2 kwietnia.          Jego celem jest:

  • podnoszenie świadomości ludzi na temat zaburzeń związanych ze spektrum autyzmu
  • integracja osób chorych ze zdrowymi
  • przeciwstawianie się stereotypom dotyczącym autyzmu oraz dyskryminacji osób z niepełnosprawnościami.

Organizatorzy dbają o to, aby w większości państw i miast w tym dniu najważniejsze budynki zostały podświetlone na niebiesko. Akcja ta nazywa się „Light in up blue” i ma na celu ukazanie wsparcia i jedności z osobami cierpiącymi na autyzm oraz ich rodzinami. Jest to dzień, w którym każdy z nas może okazać wsparcie i pomoc osobom, które najbardziej jej potrzebują. Zachęcamy – Bądź z nami w Światowy Dzień Świadomości Autyzmu! Twoje zaangażowanie może wiele zmienić!

Jak możesz dołączyć?

  • Wejdź na stronę www.polskananiebiesko.pl i pokaż swoje wsparcie dla osób z autyzmem, zaznaczając swój balon na niebieskiej mapie Polski. Każdy balon to 1zł na pomoc dzieciom z autyzmem!
  • Załóż na siebie coś niebieskiego, opublikuj zdjęcie z niebieskim tłem, zaświeć niebieską lampę…..

Udostępnij informacje dalej! Niech cała Polska będzie niebieska dla osób z autyzmem!

W tym roku Powiatowa Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna we współpracy ze Stowarzyszeniem na Rzecz Integracji Społecznej TWÓJ PRZYJACIEL oraz z Nakielskim Ośrodkiem Kultury planowała zorganizowanie Festynu na Rynku Nakielskim w dniu 2 kwietnia pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Nakło nad Notecią. Niestety w związku z aktualną sytuacją został on odwołany. Natomiast, dzięki wsparciu i pomocy finansowej pana Burmistrza, włączymy się w akcję Polska Na Niebiesko – zostanie oświetlony budynek gminy i wieża widokowa w parku im. Sobieskiego.

W późniejszych terminach wspólnie ze Stowarzyszeniem planujemy warsztaty edukacyjno – wspierające dla rodziców dzieci z autyzmem oraz warsztaty urody i relaksu dla rodziców  oraz zabawy dla dzieci połączone z bajkoterapią we współpracy z Młodzieżowym Ośrodkiem Wychowawczym w Samostrzelu (Projekt dofinansowany ze środków Powiatu Nakielskiego na drodze otwartego konkursu ofert).

Pozdrawiamy serdecznie wszystkich, których temat autyzmu jest bliski. Życzymy zdrowia, optymizmu, wytrwałości w tym trudnym czasie. Zachęcamy do kontaktu z nami oraz do korzystania z materiałów na stronie internetowej Poradni www.ppppnaklo.pl oraz na fanpage na Facebooku Poradni i Stowarzyszenia. Jesteśmy z Wami!

Powiatowa Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Nakle oraz Stowarzyszenie TWÓJ PRZYJACIEL

zdjęcie ilustracyjne