Święto Konstytucji 3 Maja w Mroczy (dwie relacje filmowe)

Od dwóch dni pracownicy Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Mroczy obchodzili Święta Majowe w sposób szczególny.

2 maja 2020 roku w Dniu Flagi Rzeczypospolitej Polskiej rolkarze i rowerzyści zachęcali mieszkańców Mroczy do pozostania w domach, ale jednocześnie nawoływali do wywieszania polskich flag na balkonach i w oknach posesji.

W dniu 3 maja 2020 roku podobnie obchodzili Święto Konstytucji 3-Maja i jednocześnie Święto Matki Bożej Królowej Polski. Podobnie jak 2 maja we wszystkich zakątkach Mroczy mieszkańcy Mroczy mogli słuchać z głośników patriotyczną muzykę. Pracownicy MGOKiR na rowerach objechali całą Mroczę z flagami biało-czerwonymi. W wielu oknach mieszkańcy pozdrawiali organizatorów tego niecodziennego wydarzenia.

O godzinie 10.30 pod pomnikiem 100-lecia Powrotu Mroczy do Macierzy, Przewodniczący Rady Miejskiej w Mroczy Jarosław Odrobiński (wraz z w-ce przewodniczącym Jarosławem Okonkiem) i Z-ca Burmistrza Mroczy Waldemar Chudzik złożyli symboliczne kwiaty.

O godzinie 11.oo natomiast w kościele p.w. św. Mikołaja i Wniebowzięcia NMP w Mroczy ks. Proboszcz Wojciech Cierniak odprawił uroczystą Mszę Św. w intencji naszej Ojczyzny.

Relacja z 2 maja 2020 roku:

Relacja z 3 maja 2020 roku:

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Mroczy