Sytuacja bezdomnych sprawdzana przez dzielnicowych i pracowników socjalnych z Kcyni

364

Kcyńscy dzielnicowi wspólnie z pracownikami socjalnymi prowadzili kontrole miejsc, w których przebywają osoby bezdomne. Policjanci pomagają tym, którzy znaleźli się w sytuacjach zagrażających ich życiu i zdrowiu.

Dzielnicowi z kcyńskiego komisariatu wspólnie z pracownikami socjalnymi z Miejsko Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kcyni prowadzili w ostatnich dniach kontrole miejsc przebywania osób bezdomnych.

Niska temperatura stanowi poważne zagrożenie dla życia i zdrowia osób bezdomnych. Podczas wspólnych patroli funkcjonariusze i pracownicy socjalni sprawdzali, czy te osoby potrzebują wsparcia i pomocy. Sprawdzano tereny ogródków działkowych, pustostany oraz altany. Wszystkie napotkane osoby były informowane o możliwości uzyskania pomocy w działających na terenie powiatu placówkach, które mają do zaoferowania ciepły posiłek i nocleg.

Zwracamy się z apelem, aby nikt z nas nie był obojętny na potrzeby drugiego człowieka. W przypadku zauważenia osoby bezradnej życiowo, potrzebującej pomocy i narażonej na wychłodzenie, nie wahajmy się zadzwonić pod numer alarmowy 112. Informacje o takich osobach można również przekazać wykorzystując Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. Tylko natychmiastowa reakcja i informacja przekazana służbom może skutkować właściwą pomocą.

Autor: mł. asp. Zofia Wrzeszcz p.o. oficera prasowego KPP w Nakle nad Notecią