Szachiści z powiatu nakielskiego w mongolskiej lidze MGL Online Chess

80
W mongolskiej lidze MGL Online Chess CI-101 wystąpili zawodnicy z powiatu nakielskiego. Klub Mongolian Online Chess został wzmocniony w wyniku transferu z Polski, gdyż w lidze mongolskiej wystąpili: prezes KPZSzach Jarosław Wiśniewski (NOK Nakło) Piotr Szybowicz (I LO Szubin) i Mikołaj Włoch (BKS Chemik Bydgoszcz). Mongolia podzielona jest na 21 ajmaków i miasto wydzielone Ułan Bator. Ajmaki reprezentowane były przez swoje drużyny: I miejsce Dornogovi Province (Ajmak Wschodniogobijski) – 302 punkty, II miejsce Erdenet (drugie co do wielkości po Ułan Bator miasto w Mongolii – stolica Ajmaku Orchońskiego) – 182 punkty, III miejsce Khentii Province (Ajmak Chentejski) – 134 punkty. Na IV miejscu uplasowali się szachiści klubu Mongolian Online Chess – 122 punkty. Liderem zespołu okazał się Jarosław Wiśniewski – 35 punktów, a w pierwszej trójce najlepiej punktujących członków teamu znaleźli się także: Mikołaj Włoch – 21 punktów i Piotr Szybowicz – 19 punktów.
Piotr Szybowicz wystąpił w drużynie Mongolian Online Chess już w poprzedniej rundzie, w której uzyskał drugi wynik punktowy, na 8 startujących w teamie – 29 punktów. MGL Online Chess C-100: I miejsce Sukhbaatar  Province (Ajmak Suchebatorski) – 475 punktów, II miejsce Dornogovi Province (Ajmak Wschodniogobijski) – 424 punkty, III miejsce Darkhan Team (Ajmak Darchański) – 262 punkty, IV miejsce Mongolian Online Chess – 188 punktów. Startowało 10 zespołów, które rywalizowały przez dwie godziny z czasem 3+0. Turniej organizował Tsoggerel Bayanjargal z Mongolii.
W klubie Mongolian Online Chess zorganizowano także indywidualny turniej szachowy  MGL Swiss III. Grano tempem szachów super błyskawicznych 2+1 na dystansie 5 rund, przy wykorzystaniu systemu szwajcarskiego. W starciu z wyżej notowanymi rywalami I miejsce wywalczył Piotr Szybowicz 4,5/5, a na II miejscu uplasował się Mikołaj Włoch (BKS Chemik Bydgoszcz) 3,5/5.
W kolejnych rozgrywkach ligowych zamierzamy stanąć na podium. Dla graczy z Polski było to całkowicie nowe doświadczenie i tym samym nie pokazali jeszcze wszystkich swoich możliwości. Plus występu w Mongolii to także nauka geografii kraju i jego 21 ajmaków.
Piotr Szybowicz