Szereg nieprawidłowości wykrytych podczas policyjnej kontroli

Policjanci z Szubina podczas kontroli forda zatrzymali jego 42-letniego kierowcę. Jak się okazało mężczyzna był kompletnie pijany, nie miał prawa jazdy, a auto które prowadził nie posiadało ważnych badań technicznym ani ubezpieczenia.

Sytuacja miała miejsce wczoraj (3.10.19) około 15.30 w Kowalewie. Wtedy też mundurowi z szubińskiego komisariatu na jednej z ulic zatrzymali do kontroli forda focusa, którego sposób jazdy wskazywał, że kierowca może być nietrzeźwy.

Już po chwili wszystko było jasne. Kiedy siedzący za kierownicą auta mężczyzna otworzył drzwi, z wnętrza pojazdu wprost „buchnęło” alkoholem. Siedzący za kierownicą 42-latek został natychmiast sprawdzony alkomatem. Badanie nie pozostawiło złudzeń gdyż urządzenie wykazało w organizmie mężczyzny prawie 3 promile alkoholu.

To był dopiero przysłowiowy „wierzchołek góry lodowej”. Sprawdzając personalia kierowcy w policyjnych systemach mundurowi ustalili, że w ogóle nie posiada on uprawnień do kierowania pojazdami. Z kolei kontrola dokumentów auta dowiodła, że ford nie ma ważnych badań technicznych ani też wymaganej polisy ubezpieczeniowej.

Mieszkaniec szubińskiej gminy trzeźwiał pod opieką znajomego, jednak przyjdzie mu w najbliższych dniach ponownie spotkać się z mundurowymi i usłyszy zarzuty za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. Odpowie też za jazdę bez uprawnień.

Zatrzymany dowód rejestracyjny odzyska dopiero po wizycie na stacji diagnostycznej, a informacje o braku ubezpieczenia policjanci przekażą do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego.

podkom. Justyna Andrzejewska – Oficer prasowy KPP w Nakle nad Notecią