Szereg zarzutów dla 32-letniego złodzieja

Nakielscy kryminalni, pracując nad sprawą kradzieży auta, ustalili personalia złodzieja. Okazało się, że na sumieniu miał on wiele więcej niż tę jedną kradzież. 32-latek usłyszał już szereg zarzutów. Niebawem może spodziewać się kolejnych.

Sprawa ma swój początek pod koniec października. Wtedy, nakielscy policjanci zostali powiadomieni o kradzieży peugeota zaparkowanego na posesji w jednej z podnakielskich wsi. Zajmujący się sprawą kryminalni wytypowali podejrzanego.

W międzyczasie policja informowana była o włamaniach do zbiorników różnych aut zaparkowanych na terenie powiatu nakielskiego, skąd ginęło paliwo. Łączne straty związane z tymi kradzieżami szacowane są na prawie 10 tysięcy złotych.

Na podstawie analizy dowodów zgromadzonych we wszystkich sprawach kryminalni doszli do wniosku, że wytypowany przez nich złodziej peugeota stoi także za kradzieżami paliwa. 32-latek został zatrzymany w swoim mieszkaniu w jednej z podnakielskich wsi i trafił do policyjnego aresztu. Po nocy tam spędzonej składał wyjaśnienia.

Kryminalni przedstawili mu łącznie 10 zarzutów, w tym 7 za włamania do zbiorników zaparkowanych pojazdów i kradzież paliwa, 2 za kradzieże aut, bo okazało się, że oprócz peugeota ukradł też nissana. Odpowie też za włamanie do altanki ogrodowej, skąd zabrał kosiarkę i elektronarzędzia.

Sprawa ma charakter rozwojowy i niewykluczone, że 32-latek usłyszy jeszcze dodatkowe zarzuty.

podkom. Justyna Andrzejewska – Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią