Szubin: Dzielnicowy w Szkole Podstawowej w Kowalewie

W bardzo miłej atmosferze przebiegło wczorajsze spotkanie szubińskiego dzielnicowego z dziećmi z najmłodszych klas Szkoły Podstawowej w Kowalewie. Maluchy usłyszały wiele na temat bezpieczeństwa i dowiedziały się na czym polega praca policjanta.

Wczoraj (15.09.22) do Szkoły Podstawowej w Kowalewie z wizytą przyjechał dzielnicowy z szubińskiego komisariatu asp. Przemysław Błaszkowski, który opowiedział dzieciom z najmłodszych klas na czym polega jego codzienna służba. Policjant omówił również bardzo ważne zasady dotyczące szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Informował o przepisach ruchu drogowego i radził, jak bezpiecznie poruszać się po drodze. Dzielnicowy przypomniał maluchom, jak należy przechodzić przez jezdnię, przestrzegał przed wbieganiem na ulicę, a także przed przebieganiem pomiędzy samochodami.

Uczniowie usłyszeli też kilka słów, jak właściwie zachowywać się w trakcie zabawy. Dzielnicowy przestrzegał przed osobami obcymi, informując jednocześnie jakie zagrożenia mogą spotkać tych wszystkich, którzy nie zastosują się do przekazanych rad.

Dzieci chętnie rozmawiały z policjantem i opowiadały o swoich doświadczeniach. Na pamiątkę wizyty uczniowie otrzymali odblaski ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Szubina.

asp. Zofia Wrzeszcz – p.o. Oficera prasowego KPP Nakło nad Notecią