Szubin: Poszukiwany włamywacz zatrzymany przez szubińskich „patrolowców”

Uwagę kontrolujących nocą szubińskie ulice mundurowych zwróciło auto na tablicach rejestracyjnych spoza powiatu nakielskiego i siedzący w nim mężczyzna. Podczas kontroli okazało się, że 25-latek był poszukiwany do odbycia kary za włamanie.

Szubińscy „patrolowcy” kontrolując miasto zwrócili uwagę na zaparkowaną przy jednej z ulic alfę romeo. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że był środek nocy, a w aucie przy włączonym świetle siedział mężczyzna. Aby sprawdzić, czy nie potrzebuje on pomocy, mundurowi podjęli kontrolę alfy.

Siedzący w pojeździe 25-latek nie wymagał żadnej pomocy. Jak w przypadku każdej interwencji, tak i teraz, mundurowi sprawdzili personalia legitymowanego w policyjnej  bazie. Wtedy okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany w związku z sądowym nakazem doprowadzenia do zakładu karnego.

25-latek został zatrzymany i po nocy spędzonej w policyjnym areszcie dowieziono go do zakładu karnego. Tam odbędzie roczną karę pozbawienia wolności w związku z włamaniem, jakie popełnił w przeszłości.

podkom. Justyna Andrzejewska – Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

zdjęcie ilustracyjne