Szybko, ale solidnie. Rozwiązania, które znacząco przyspieszają remont łazienki

141

Remont łazienki jest bardzo uciążliwy. Zwykle podczas przeprowadzanych prac korzystanie z pomieszczenia jest utrudnione a nierzadko wręcz niemożliwe. Dlatego też ważne jest, aby remont zakończyć najszybciej jak to tylko możliwe, przy wykorzystaniu takich rozwiązań, które ułatwiają i usprawniają wykonywane prace. Na jakie elementy wyposażenie zdecydować się, by skrócić czas remontu łazienki do minimum? Podpowiadamy!

W ofertach producentów coraz częściej spotkać można takie rozwiązania, które dzięki innowacyjnej konstrukcji i przemyślanej strukturze montażu znacząco skracają czas remontu łazienki. A przecież każdy zaoszczędzony dzień jest na wagę złota!

Brodzik podpłytkowy zamiast odpływu liniowego

Bez względu na to, czy zdecydujemy się na jedno czy drugie rozwiązanie, uzyskamy ten sam efekt końcowy. Opcje różnią się od siebie natomiast sposobem i szybkością montażu oraz ceną. Montażysta sprawniej poradzi sobie z zamontowaniem brodzika pod płytkowego niż odpływu liniowego. Podczas gdy konstrukcja brodzika pod płytkowego zawiera już takie elementy jak odpowiedni spadek, fabryczne zabezpieczenie przed wilgocią, specjalistyczne uszczelnienie z rynną odpływową, przy montażu odpływu liniowego wszystkie niezbędne do prawidłowego odprowadzania wody elementy specjalista musi wykonać samodzielnie na miejscu montażu. Brodzik pod płytkowy to nic innego jak zestaw, w którego skład wchodzi odpływ liniowy zintegrowany z płytą spadkową, odpowiednio zabezpieczony i wzmocniony konstrukcyjnie. Takie rozwiązanie to zatem pewność poprawnie zamontowanego systemu odprowadzającego wodę, a także sprawny i krótki montaż. Bowiem czas pracy przy montażu brodzika podpłytkowego to około 3 godziny. Montaż odpływu, przez wzgląd na szereg dodatkowych prac, które należy wykonać po drodze może potrwać nawet 10 godzin. Należy wziąć pod uwagę również konieczność przestojów technologicznych, które w tym przypadku mogą potrwać nawet do 11 dni – radzi Piotr Fuhrmann, ekspert firmy Schedpol, producenta zaawansowanych technologicznie brodzików, wanien, odpływów liniowych i nośników stabilizujących. Dodatkowym plusem brodzików pod płytkowych jest ich stosunkowo niska cena w porównaniu do odpływów liniowych. Koszt zamontowania brodzika podpłytkowego wykonanego w technologii Stabilsound® wraz z materiałami to około 964 zł. Natomiast za odpływ liniowy i robociznę będziemy musieli zapłacić około 1150 zł.

Gotowa obudowa wanny

Prace związane z obudowaniem wanny płytkami to niezwykle żmudne i czasochłonne zajęcie. Zamiast zatem stawiać ściankę od podstaw warto zdecydować się na obudowę gotową do oklejenia płytkami. Posiada ona elastyczną konstrukcję, którą można idealnie dopasować do kształtu wanny, dzięki możliwości jej docięcia do wymaganego rozmiaru. Prace nie wymagają przestojów, ani przerw technologicznych związanych z wykorzystaniem mokrych materiałów. Zaraz po dopasowaniu obudowy do wanny i utwardzeniu pianki montażowej można przystąpić do oklejania jej ścianek płytkami. Do stworzenia tego typu obudowy wykorzystano najwyższej jakości materiał – EPS, a na jej powierzchni zastosowano siatkę i klej, dzięki którym płytki łatwo się przykleja,a samo rozwiązanie jest trwałe  i wytrzymałe.Montaż zatem jest niezwykle prosty,szybki i zdecydowanie tańszy niż próba stworzenia zabudowy od podstaw. To właśnie dzięki tak innowacyjnym rozwiązaniom, istnieje szansa zdecydowanego skrócenia czasu montażu i całego remontu – radzi ekspert Schedpol.

Samonośne brodziki

Szybkie remonty wymagają wyboru rozwiązań, dzięki którym uzyskamy zadowalający efekt przy najmniejszym a jednocześnie najkrótszym nakładzie prac. Gdy nie zależy nam na posiadaniu kabiny typu walk-in, warto postawić na brodzik samonośny wykonany w technologii Stabilsound®, którego konstrukcja jest niezwykle stabilna, a montaż dziecinnie prosty! Nie wymaga on bowiem przygotowania podkucia w podłodze (takich jak pod brodziki niskie lub pod płytkowe), a zamontować go można dosłownie na każdej powierzchni, przy użycia kleju. – Brodziki takie charakteryzują się wyjątkową stabilnością i wytrzymałością na nacisk, a niektóre modele posiadają nawet fabrycznie przygotowane kanały dla rur odpływowych. Montaż takiego brodzika wykonanego w technologii Stabilsound®jest niezwykle prosty i rekordowo szybki– radzi ekspert firmy Schedpol.

Łukasz Nocuń – PR & Content Marketing Specialist SFERA Group