Terytorialsi – teledysk rapera Romana Bosskiego – Drużyna Mistrzów we współpracy z żołnierzami WOT

157

Jednym z fundamentów Wojsk Obrony Terytorialnej jest łączenie życia w środowisku cywilnym ze służbą wojskową. Idealnym przykładem na to, że można połączyć zainteresowania z tych dwóch z pozoru skrajnych środowisk, jest teledysk autorstwa rapera – Romana Bosskiego. Raper jest pomysłodawcą i założycielem fundacji i projektu DRUŻYNA MISTRZÓW SPORT MUZYKA PASJA. Szeroko znany na polskiej scenie muzycznej, szczególnie z utworów motywacyjnych dla osób uprawiających sport. W wykonaniu towarzyszą mu dwaj rapujący żołnierze z 5.MBOT. Utwór „Terytorialsi”, którego można posłuchać

jest również dowodem na dbanie o morale żołnierzy. W dobie pandemii jest ono niezwykle istotne.

O morale żołnierzy dba się również w 8.K-PBOT. W ostatnim czasie mają miejsce liczne wydarzenia z tym związane. Można do nich zaliczyć dystrybucję egzemplarzy książki „OFICER POLSKI” Tadeusza Hołówko. Jest ona rozprowadzana w korpusie oficerskim, zarówno żołnierzy zawodowych jak i żołnierzy Terytorialnej Służby Wojskowej. Rozpoczyna ją cytat przedśmiertnych słów Artura Zawiszy, oficera wyprawy Zaliwskiego w 1833 r. „Wspólnikami mojemi są wszyscy Polacy cały lud Polski, za którego wolność i niepodległość umrę szczęśliwy…. Gdybym miał sto lat żyć, wszystkie bym ofiarował Ojczyźnie.”

Oprócz historii niezbędnym elementem dbania o nastroje jest teraźniejszość. WOT dba o korpusy szeregowych oraz podoficerów. W sobotę 27.02.2021 r. w 8 Kujawsko – Pomorskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej, zakończyły się kwalifikacje do kolejnej edycji kursu podoficerskiego „SONDA”, dla żołnierzy Terytorialnej Służby Wojskowej. Spośród 19 kandydatów zakwalifikowało się 10 żołnierzy z korpusu szeregowych. Jeżeli uda im się ukończyć kurs i zdać egzaminy, jeszcze w tym roku zostaną mianowani na pierwszy stopień w korpusie podoficerskim. Warto wspomnieć, że po raz pierwszy kurs zostanie zrealizowany w strukturach kujawsko-pomorskiej brygady, konkretnie w oparciu o obiekty 81 batalionu lekkiej piechoty w Toruniu. Wezmą w nim udział szeregowi z brygad OT z całej Polski. Elementem dbania o morale są również mężowie zaufania. W każdym z pododdziałów, żołnierze wybrali swoich przedstawicieli. Mogą powierzyć im sprawy dla nich ważne, z którymi nie chcą występować na forum. Spotkania mężów zaufania pozwolą na szersze spojrzenie na sprawy, które nurtują żołnierzy i pozwolą wypracować rozwiązania służące rozwojowi Terytorialsów.

Dołącz do nas i przekonaj się sam(a) o możliwościach rozwoju. Najbliższe wcielenie 12.03.2021 r. Po szczegóły zadzwoń do jednego z Rekruterów WOT:
•    mł. chor. Krzysztof ŁYDZIŃSKI    601 597 713    krzysztof.lydzinski@wot.ron.mil.pl
•    mł. chor. Marcin ZACHWIEJA      887 751 367    marcin.zachwieja@wot.ron.mil.pl
•    kpr. Marta ŁUKASIEWICZ    668 122 310    marta.lukasiewicz@wot.ron.mil.pl
•    st. szer. Robert DOMAŃSKI    606 950 746    robert.domanski1@wot.ron.mil.pl
•    szer. Joanna KOLASIŃSKA    608 210 800    joanna.kolasinska@wot.ron.mil.pl


Oficer Prasowy 8.K-PBOT por. Paweł BANASIAK