Tropiciele letnich przygód na start!

Stowarzyszenie na rzecz rozwoju wsi Sipiory i Studzienki ,,Sąsiedzi”  w ramach ogłoszonego konkursu ofert pod nazwą  ,,Kultura i sztuka 2019”, otrzymało dotację od Powiatu Nakielskiego na realizację zadania publicznego pod tytułem ,,Tropiciele letnich przygód na start”.

Zadanie realizowane było w okresie od 1 do 12 lipca br., a działaniami objętych zostało 25 dzieci z Sipior i Studzienek. Głównym celem projektu było zabezpieczenie interesującego i dobrze zorganizowanego czasu wolnego w czasie wakacji letnich poprzez upowszechnianie kultury i sztuki, a także rozwój edukacji artystycznej i zdrowotnej. Różnorodny program zajęć stwarzał okazję do ciekawego i aktywnego spędzania wolnego czasu oraz kształtowania odpowiednich nawyków i postaw. Zajęcia realizowane były w następujących blokach tematycznych: ,,Tworzyć jak artysta”, ,,Kultura- lubię to!”,  ,,Podróże małe i duże” i ,,Zdrowo i aktywnie wypoczywam”. Uczestnicy letniego wypoczynku mieli możliwość wzięcia udziału w inspirujących do twórczego działania warsztatach artystycznych i tanecznych. Ogromną frajdę sprawiły wszystkim zajęcia kulinarne, podczas których pod czujnym okiem pana Marcina Gąsiorowskiego przygotowana została pizza i jogurtowe parfait. Wiele radości i sporo świetnej zabawy zapewnił dzieciom wyjazd do ,,Centrum zabaw i trampolin” oraz ,,Muzeum Mydła  i Historii Brudu” w Bydgoszczy, gdzie oprócz zwiedzania muzeum odbyły się warsztaty mydlane podczas, których każdy zaprojektował i wykonał własne mydło. Niezapomnianych wrażeń dostarczył również pobyt na krytej pływalni Aquapark w Wągrowcu.

Uczestników letniego wypoczynku odwiedzili również mili goście fotograf i miłośnik przyrody pan Jerzy Napierała, który opowiedział o przyrodzie, fotografii i leśnych spotkaniach ze zwierzętami oraz asp. szt. pan Marek Dubiel. Mundurowy uczulił dzieci jak powinny bezpiecznie spędzać wakacje oraz  prezentował radiowóz i omówił wyposażenie, jakie podczas służby wykorzystują policjanci.

Uwieńczeniem działań warsztatowych oraz wspólnie spędzonych dwóch tygodni był wernisaż, gdzie młodzi artyści zaprezentowali swoje prace plastyczne, a także zabawy prowadzone przez panie animatorki z Time4Party.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za aktywny udział w zajęciach. Mamy nadzieję, że ten wspólnie spędzony czas będzie zaczątkiem do dalszego czynnego i bezpiecznego wypoczynku.

W organizację zajęć włączyła się Szkoła Podstawowa i Filia Biblioteczna w Sipiorach.

materiał: Stowarzyszenie „Sąsiedzi”