Trwa III Nakielski Festiwal Szachowy

Dzisiaj, 16 października 2021 roku  w Nakielskim Ośrodku Kultury wystartował III Nakielski Festiwal Szachowy w ramach, którego odbywają się 74 Otwarte Indywidualne Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Szachach Klasycznych oraz Turniej C „Szansa na kategorię”

Na listach startowych OPEN A, OPEN B oraz OPEN C, stanęło łącznie 122 zawodników z wielu miejscowości z regionu, jak i z Polski Pokazuje to, że szachy są coraz bardziej popularne, a gra w turniejach na żywo, po przerwach spowodowanych pandemią i kolejnymi lockdown’ami, cieszy się jeszcze większym zainteresowaniem. Oczywiście fakt, że w Nakle nad Notecią odbywają się wspaniałe turnieje, był kolejnym wabikiem na grę w tym pięknym nadnoteckim mieście…. o osobach sędziów czy głównego „kierownika” imprezy – nie wspominając.

Dzięki wsparciu Partnerów i współorganizatorów wydarzenia, nie udałoby się zapewnić tak wspaniałych warunków gry, puli nagród oraz poczęstunku.

Serdeczne podziękowania kieruję dla: Nakielskiego Sportu, Nakielskiego Ośrodka Kultury, Kujawsko-Pomorskiego Związku Szachowego, POSTDATA Oddział Bydgoszcz … oraz oczywiście dla zespołu ludzi, którzy osobiście poświęcili czas i energię, dla realizacji całego przedsięwzięcia.

tekst: Jarosław Wiśniewski

zdjęcia: Dariusz Wojicechowski

Kopiowanie, przetwarzanie, powielanie w całości lub w części treści opisu, zdjęć oraz wszelkich elementów graficznych a także przechowywanie w systemach wyszukiwania, umieszczanie na innych stronach www, przekazywanie, przesyłanie czy udostępnianie innym osobom wyżej wymienionych elementów bez zgody właściciela i autora jest zabronione. Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. (Dz. U. z 2019 r. poz. 1231 z późn. zm.).