Trzecie miejsce pary Kwasigroch/Nurczyński w półfinale Mistrzostw Polski Kadetów

W dniach 6-7 lipca 2019 roku w Pucku odbył się półfinał Mistrzostw Polski Kadetów w siatkówce plażowej. Do rywalizacji o cztery miejsca premiowane awansem do finałów Mistrzostw Polski przystąpiło 16 par, w tym jedna reprezentująca NTS. Pod opieką trenera Tomasza Maracha, para Antoni Kwasigroch i Michał Nurczyński zajęła trzecie miejsce i awansowała do Mistrzostw Polski Kadetów.

Pierwsze spotkanie para Kwasigroch/Nurczyński zmierzyła się z parą Radtke/Swół. Nakielanie zanotowali pewne zwycięstwo 2:0(8,10). W drugiej rundzie przeciwnikami NTS-u była para z Gdańska Maciejewicz/Pruszkowski. Nakielanie zwyciężyli 2:0 i awansowali do ćwierćfinału turnieju. W ćwierćfinale nasi zawodnicy walczyli z parą Bąkiewicz/Małecki. Po dobrej grze w I secie nakielanie przegrali w końcówce do 17. W drugim secie było gorzej – przegrana do 13 i spadek na prawą stronę drabinki. W drugim dniu nakielanie zagrali o wejście do najlepszej czwórki turnieju z parą Chemika Bydgoszcz Mielcarek/Jędruszczak. NTS wygrał 2:1 (21:15, 15:21, 15:9) i awansował do najlepszej czwórki turnieju. W półfinale Kwasigroch/Nurczyński przegrali po tie-breaku 1:2(21:18, 14:21,8:14) z parą Błaszczyk/Szymański i pozostała im walką o trzecią lokatę w turnieju. W meczu o brąz Nakielanie zmierzyli się z parą Kostera/Kostera. Mimo porażki w pierwszym secie do 13, kolejne dwa sety należały do NTS-u, którzy wygrali odpowiednio do 18 i 4 i całe spotkanie 2:1.

Ostateczna kolejność

1. Bąkiewicz Jędrzej/Małecki Kamil (UKS Szamotulanin Szamotuły) – awans do finału MP.
2. Błaszczyk Szymon/Szymański Marcel (UKS Joker Piła) – awans do finału MP.
3. Kwasigroch Antoni/Nurczyński Michał (NTS Trójka Nakło) – awans do finału MP.
4. Kostera Hubert/Kostera Wojciech (PKS MOS Zbąszyń) – awans do finału MP.
5. Durmaj Olaf/Szymkus Igor (BKS Chemik Bydgoszcz)
6. Jędruszczak Filip/Mielcarek Mateusz (BKS Chemik Bydgoszcz)
7. Maciejewicz Mateusz/Pruszkowski Dawid (Trefl Gdańsk)
8. Ponikiewski Jakub/Dubois-Placak Beniamin (UKS OPP Kołobrzeg)
9. Borek Zbigniew/Lachowicz Szymon (KATS Alpat Gdynia)
10. Klimik Jakub/Kowalski Kosma (SPS Lębork)
11. Czachorowski Aleksander/ Dubois-Placak Franciszek (UKS OPP Kołobrzeg)
12. Fibich Filip/Kubczak Jakub (KPS Progress Września)
13. Narkowicz Emil/Jankowski Dawid (BKS Chemik Bydgoszcz)
14. Chaber Jakub/Mielczarek Dawid(EKS Skra Bełchatów)
15. Stasiak Mateusz/Gliniecki Maciej(Trefl Gdańsk)
16. Radtke Oliwier/Swół Miłosz (MKS Maraton Świnoujście)

Serdecznie gratulujemy awansu i życzymy sukcesu w finale Mistrzostw Polski!

Finał Mistrzostw Polski Kadetów odbędzie się 16-18 lipca w Drzonkowie (Lubuskie).