Turniej Pucharu Polski w Steel Darcie Polskiej Organizacji Darta odbył się w Nakle

W dniu 19.10.2019r w nakielskiej Tavernie odbył się Turniej Pucharu Polski w Steel Darcie Polskiej Organizacji Darta. Do turnieju zgłosiło się 47 panów natomiast do turnieju kobiet zgłosiło się 9 pań. Do Nakła przyjechali darterzy z Gdyni, Gdańsk,Elbląga, Olsztyna, Bydgoszczy, Torunia, Gniezna,Gorzowa Wlk, Działdowa, Rogoźna, Koszalina, Słupska, Czaplinka, Inowrocławia, oraz Sępólna Krajeńskiego. Przybyło dużo znanych zawodników ,reprezentantów kadry narodowej czy medalistów mistrzostw Polski. Panowie podzieleni zostali na 16 grup a panie na 2. Już od samego początku turniej można było odczuć atmosferę rywalizacji.

Miło nam poinformować ,że najlepszym zawodnikiem zawodów został reprezentant nakielskiego klubu  Roman Knioła. Sukces naszego zawodnika był zapracowany po ciężkich pojedynkach grupowych oraz fazie pucharowej gdzie nasz zawodnik wygrał wszystki pojedynki meczowe I osiągnął największy sukces sportowy.

Drugie miejsce zajął Arkadiusz Urszulak z Gorzowa 3-4 Pasiński Wojciech(Toruń)Norbert Jagieniak(Bydgoszcz). Wśród kobiet zwyciężyła Karina Misztal z Gdyni 2.Justyna Jaćmirska (Gorzów)3-4. Iwona Dehamchi (Słupsk)Agnieszka Mazur(Gdańsk). Wszyscy otrzymali okazałe puchary.

Darterzy walczyli nie tylko o Puchar ale także nagrody za najwyższy high finish oraz najszybsze zakończenie lega. Nagrody powędrowały do Wiesława Majewskiego(Gniezno)zakończył lega 13lotką i Wojciecha Pasińskiego z Torunia odnotował HF 156 i to oni zdobyli statuetki w tych kategoriach.

W imieniu organizatorów chcemy podziękować Burmistrzowi Miasta i Gminy Nakło za okazaną pomoc przy organizacji Turnieju.