Ucieczkę kompletnie pijanego sprawcy kolizji udaremnili strażacy

Aż 3 promile alkoholu miał w organizmie kierowca renault, który na jednej z szubińskich ulic spowodował zdarzenie drogowe. 37-latek próbował uciec z miejsca. Został ujęty przez funkcjonariuszy straży pożarnej i przekazany policji.

Sytuacja miała miejsce w miniony piątek (19.07.19) około 12.20. Ze zgłoszenia, jakie wpłynęło do dyżurnego szubińskiego komisariatu wynikało, że na ul. Sienkiewicza w Szubinie zderzyły się dwa auta osobowe. Skierowani na zdarzenie policjanci dowiedzieli się od będących na miejscu funkcjonariuszy straży pożarnej, że sprawca zdarzenia próbował oddalić się z miejsca, dlatego też został przez nich ujęty.

Wyjaśniając okoliczności zdarzenia mundurowi ustalili, że kierowca renault scenic, najechał na tył oczekującego na możliwość skrętu w lewo seata. Kierowca oraz pasażerka tego auta zostali przetransportowani na badania do szpitali, skąd jeszcze tego samego dnia ich zwolniono.

37-letni sprawca kolizji został przewieziony do nakielskiej komendy i osadzony w policyjnym areszcie. Wcześniej sprawdzono go alkomatem, który wykazał w organizmie mieszkańca Szubina aż 3 promile alkoholu. Od mężczyzny pobrano też krew do badań na zawartość narkotyków.

W sobotę (20.07.19) 37-latek usłyszał zarzuty za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. Swoją drogą odpowie on też za spowodowanie kolizji drogowej po pijanemu. Zachowanie kierowcy oceni sąd. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

podkom. Justyna Andrzejewska – Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią