Uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Nakle spędzili dwa dni w Stanicy Harcerskiej w Rościminie

331

To były dwa cudowne dni spędzone w Stanicy Harcerskiej w Rościminie, które sprawiły, że uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Nakle nad Notecią wspólnie poczuli się, że są wakacje.
W poniedziałek, 19 sierpnia 2019 roku prawie całą ekipą wyruszyli z Nakła nad Notecią do Krajeńskiego Parku Krajobrazowego, żeby wziąć udział w warsztatach, zajęciach wodnych i przeżyć niezapomnianą przygodę. Chyba pierwszy raz tak dużą ekipą z ŚDS wyjechali na wycieczkę z noclegiem. Pogoda sprzyjała, pierwszego dnia (poniedziałek 19.08) kiedy trochę popadywało mieli zajęcia artystyczne – malowali kubki i tworzyli świece zapachowe, w między czasie się rozpogodziło i można było plany ogniskowe zrealizować. Wieczorem usiedli i biesiadowali przy ognisku. Były tańce, śpiewy, gitara i nocne Polaków rozmowy.
Następnego dnia, 20 sierpnia 2019 roku po wspólnie zjedzonym śniadaniu czekały na nich zajęcia wodniackie. Poranne mgły szybko zniknęły i mieli wyśmienitą pogodę. Prawie wszyscy, zaopatrzeni w kamizelki asekuracyjne zasiedli do kajaków lub łódek i wypłynęli na szerokie wody jeziora.
Uczestnicy dziękują ekipie z Harcerskiej Stanicy Wodnej w Rościminie za opiekę, wsparcie i zajęcia. Chcą tu wrócić za rok.

(ŚDS)