Uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Paterku na wycieczce w Toruniu

Jak wiecie wrzesień jest miesiącem urodzin w Środowiskowym Domu Samopomocy w Paterku. W tym roku ŚDS obchodzi 18 lat istnienia. Środowa wycieczka więc była dla nas urodzinowym prezentem, którą zorganizowaliśmy sobie sami, był wyjazd do Torunia do Teatru Muzycznego na musical pod tytułem. „Kręci się?!”. Spektakl to propozycja Teatru Muzycznego w Toruniu na 550. urodziny Mikołaja Kopernika.

Bohaterem tego spektaklu była Celestyna, ale główną postacią o której był musical – był najsłynniejszy torunianin Mikołaj Kopernik. Dzięki aktorom mogliśmy zobaczyć jak wyglądało życie Kopernika, w jakich czasach żył słynny astronom oraz jakie teorie głosił. Sztuka poruszała także temat relacji między ludzkich i sposobu w jaki dziś nawiązujemy te relacje. Polecamy!

Do teatru wybrał się z nami ojciec Środowiskowego Domu Samopomocy nasz pierwszy kierownik, a obecny dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Nakle nad Notecią Pan Marek Durałek. Po spektaklu wyruszyliśmy pod pomnik wielkiego astronoma, aby zrobić sobie z nim zdjęcie. Następnym punktem programu była kawa i deser w naszej ulubionej toruńskiej kawiarni w której wypiliśmy kawę herbatę oraz zjedliśmy pyszny deser będąc w Toruniu. Wizyta w tym miejscu jest dla nas prawie tak obowiązkowa jak kupno toruńskich pierników po które udaliśmy się w czasie wolnym. Po pysznym obiedzie przyszła pora wracać do domu aczkolwiek Toruń to miasto, które zawsze odwiedzamy chętnie ponieważ ma swój klimat i jest w miarę blisko nas. O Bydgoszczy nie zapominamy Bydgoszczy czekaj na nas!

Wyjazd mimo różnych wyzwań po drodze i w trakcie był mega, dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam się z tymi przeciwnościami losu uporać

 

tekst: Martyna Górska

zdjęcia: Miłosz Trzcinski