Uczestnicy zajęć feryjnych poznali zawód policjanta

Nakielski dzielnicowy spotkał się z dziećmi biorącymi udział w zajęciach feryjnych organizowanych w świetlicy w Polichnie. Dzieci z uwagą słuchały na czym polega praca mundurowych i oglądały sprzęt będący na wyposażeniu formacji.

W wielu miejscach na terenie powiatu nakielskiego podczas ferii dzieci biorą udział w półkoloniach. Ich organizatorzy, aby urozmaicić dzieciom czas zapraszają różnych gości. W jednym z tego typu przedsięwzięć udział wziął nakielski dzielnicowy sierż. szt. Zbigniew Wilczek.

Policjant odwiedził dzieci na półkoloniach w świetlicy wiejskiej w Polichnie. Mundurowy opowiadał na czym polega praca dzielnicowego, przybliżył również specyfikę służby na innych policyjnych stanowiskach. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się też jaką drogę musi przejść każda osoba chętna do założenia policyjnego munduru i jak wygląda proces rekrutacji.

Dzieci z zainteresowaniem oglądały także sprzęt będący na indywidualnym wyposażeniu każdego policjanta oraz ten, który mają okazję zobaczyć uczestnicy równego rodzaju festynów np. alkogogle, czy sprzęt wykorzystywany podczas zabezpieczeń różnego rodzaju imprez.

podkom. Justyna Andrzejewska – Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią