Uczniowie Staszica na Olimpiadzie ZUS

W Zespole Szkół im. S. Staszica w Nakle nad Notecią, 2  grudnia 2019  r. odbył się I etap Ogólnopolskiej  Olimpiady Wiedzy o Ubezpieczeniach Społecznych pod hasłem Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych Organizatorem Olimpiady jest Zakład Ubezpieczeń Społecznych z siedzibą w Warszawie.

W etapie szkolnym wzięło udział 160  uczniów Staszica. Każdy uczestnik miał za zadanie odpowiedzieć na  20 pytań testowych wielokrotnego wyboru. Zawody zostały poprzedzone „Lekcjami z ZUS”, które były warunkiem udziału szkoły w olimpiadzie.

W rywalizacji indywidualnej największą ilość punktów uzyskali następujący uczniowie: Julia Iwanek (kl. IIc), Natalia Stepka  (kl. IIc) oraz  Julia Ziarnek (kl. IaG). Cała trójka będzie reprezentować Staszica na zawodach wojewódzkich II stopnia w Toruniu.

Celem Olimpiady jest upowszechnianie i pogłębianie wiedzy o ubezpieczeniach społecznych wśród uczniów szkół ponadpodstawowych, która jest niezbędna każdemu przy podejmowaniu wielu decyzji, zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym.

Reprezentacji Staszica składającej się z uczniów technikum ekonomicznego życzymy powodzenia na kolejnym etapie zmagań olimpijskich.

Opiekunami uczniów były Grażyna Kinderman, Małgorzata Fedec, Agnieszka Rotkiewicz

materiał: Agnieszka Rotkiewicz