Uczniowie szubińskiej „Dwójki” wiedzą, jak bezpiecznie korzystać z dróg

Uczniowie klas I oraz klasy IV szubińskiej „dwójki” podczas spotkania z dzielnicowym rozmawiały o bezpieczeństwie na drodze. Wysłuchały także rad, jak bezpiecznie spędzić ferie.

W ostatnich dniach sierż. szt. Mateusz Wawrzyniak z szubińskiego komisariatu spotkał się z uczniami miejscowej Szkoły Podstawowej nr 2. Celem wizyty mundurowego było przede wszystkim uświadomienie słuchaczom, jakie niebezpieczeństwa wynikają z niewłaściwego korzystania z dróg.

Policjant przypominał przepisy dotyczące pieszych, zwracał uwagę, jak należy zachowywać się w sytuacjach, kiedy pieszy zmuszony jest korzystać z jezdni, bo nie ma przy drodze chodnika. Wiele czasu poświęcono również roli, jaką dla bezpieczeństwa pieszych pełnią elementy odblaskowe. Dzielnicowy zachęcał, by dzieci nosiły odblaski na odzieży i tłumaczył dlaczego jest to takie ważne.

Z racji nadchodzących ferii zimowych policjant przypomniał też zasady bezpiecznego spędzania czasu zarówno na zorganizowanych zimowiskach, jak i w domu.

Uczniowie klasy IV dodatkowo dowiedzieli się, jakie zachowania świadczą o demoralizacji nieletnich i jak przepisy regulują ich odpowiedzialność za łamanie prawa.  

Na zakończenie spotkań uczniowie otrzymali od dzielnicowego odblaski ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Szubina.    

podkom. Justyna Andrzejewska – Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią