Uczniowie z Sipior w Muzeum Przyrody i Łowiectwa w Turzynie

W dniu 23 października 2019 r. odbyła się wycieczka uczniów Szkoły Podstawowej im. Pamięci Obrońców Niepodległości w Sipiorach do Muzeum Przyrody i Łowiectwa w Turzynie.

Po przyjeździe na miejsce zostaliśmy powitani przez Pana Andrzeja Morawskiego i podzieleni na dwie grupy. Młodsze dzieci wysłuchały opowiadania  o zwierzętach występujących  na naszym terenie. Dzieci miały okazję obejrzeć z bliska m.in. sarnę, lisa, kaczkę czy orła. Następnie uczniowie obejrzeli  kolekcję przyrodniczą, łowiecką, zbiór fotografii  i  grafik, oraz  ekspozycję filatelistyczną. W tym czasie grupa dzieci starszych zwiedzała stajnie i obiekty jeździeckie. Pan Krzysztof  Połczyński oprowadził dzieci po stajni oraz zapoznał je m.in. z codziennymi obowiązkami, którym poddawane są konie. Później grupy zmieniły swoich przewodników, tak aby każdy uczestnik wyjazdu  mógł poznać całą ofertę muzeum.

Całość pobytu zakończyła wspólna fotografia, do której zapolował również sam gospodarz.  Korzystając z okazji chciałabym również podziękować Panu Piotrowi Stranz, który organizując nasz pobyt w tym wartym polecenia miejscu kolejny raz pokazał, że jest prawdziwym przyjacielem naszej szkoły.

Szkoła Podstawowa w Sipiorach