Uczniowie z szubińskiego Liceum rozpoczęli 5-dniową przygodę z programem EuroWeek-Szkoła Liderów

20 listopada 2019 roku uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Szubinie rozpoczęli 5-dniową przygodę z programem EuroWeek- Szkoła Liderów. Fundacja posiada kilka ośrodków na Ziemi Kłodzkiej. Licealiści pojechali do malowniczego Międzygórza.
Program EuroWeek jest międzynarodowym programem, który ma na celu rozwój zdolności intelektualnych, przywództwa, kreatywności, komunikacji oraz umiejętności interpersonalnych uczestników poprzez stosowanie różnorodnych technik i podejścia ponadkulturowego.
Językiem komunikacji jest głównie język angielski. Uczestnikami programu są grupy dzieci i młodzieży z różnych szkół. W Międzygórzu z uczniami szubińskiego liceum integrowali się uczniowie ze Zgierza, Prochowic i Solarni.
Celem programu jest zapewnienie intensywnego, o wysokiej jakości szkolenia, promującego wśród uczestników uczenie się i rozwój przez całe życie. Program kładzie nacisk na:
* Rozwijanie zdolności przywódczych
*Budowanie pewności siebie
*Promocję nauki języków obcych
*Rozwijanie zdolności komunikacyjnych w języku angielskim
*Integrację wielokulturową
*Budowanie przyjaźni i stałej współpracy pomiędzy uczestnikami i wolontariuszami z organizacji międzynarodowych.
Warsztaty prowadzili wolontariusze z Meksyku, Algierii, Wietnamu, Turcji, USA, Włoch, Chin, Gwatemali, Indonezji i Korei.

L. Leciejewska – I Liceum Ogólnokształcące w Szubinie