Uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 4 w Teatrze Polskim w Bydgoszczy

W dniach 23 września i 24 września br. uczniowie klas VIIb, VIIc,VId , Vb,Vd,Va  udali się na wycieczkę do Bydgoszczy. Głównym celem wyjazdu był udział   w spektaklu teatralnym pt. „Kopciuszek” we współczesnej aranżacji,  jak również zwiedzanie kulis Teatru Polskiego im. Hieronima Konieczki w Bydgoszczy.

Spektakl w reżyserii Łukasza Gajdzisa to błyskotliwa, familijna opowieść o dojrzewaniu i wchodzeniu w relacje, porusza również temat komunikacji, a właściwie jej braku i tego, jak ważny w relacjach międzyludzkich jest dialog i chęć milczenia, w końcu – o postrzeganiu siebie przez pryzmat własnych doświadczeń, które nigdy nie przestają zaskakiwać.

Po spektaklu  uczniowie zaczęli odkrywać  tajemnice teatralnych kulis. Na początku  udali  się na balkon teatru, następnie  wędrując za panią przewodnik  mogli zobaczyć salę przeznaczoną do teatralnych prób, pracownię fryzjerską, aktorskie garderoby oraz charakteryzatornię. Największe wrażenie wywarła jednak na wszystkich scena główna teatru oraz usytuowanie miejsc widowiskowych. Pani przewodnik zapoznała nas z historią teatru, opowiedziała kilka ciekawych anegdot dotyczących pracy aktorów i ich występów na deskach scenicznych. Mam nadzieję, że zwiedzanie  teatru pobudziło zainteresowanie scenicznymi występami.

Wycieczkę zorganizowały panie: Kamila Troczyńska, Dorota Kamińska

Opiekę nad uczniami pełniły panie: Lidia Zaremba-Klimek, Brygida Majewska, Katarzyna Granowska, Barbara Tadych, Małgorzata Kwaśniewska

materiał: Dorota Kamińska