Udany start naszych biegacze w VIII Biegu Pamięci Karolewo – Więcbork

Dzisiaj, 21 września 2019 roku odbył się VIII Bieg Pamięci Karolewo-Więcbork, którego organizatorami byli: Ognisko Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej „Wodnik” w Więcborku i Burmistrz Więcborka. Na starcie stanęło 103 biegaczy i biegaczek. Strat na 10 km. trasę miał miejsce przy kaplicy w Karolewie, a trasa przebiegała przez Jastrzębiec, Śmiłowo i Więcbork (ulicami: Powstańców Wlkp.,, Zamkową, Potulickich, Promenadą, Strzelecką i Sportową). Meta była zlokalizowana na stadionie miejskim w Więcborku. W stawce nie zabrakło biegaczy z terenu powiatu nakielskiego. W klasyfikacji generalnej biegacze zajęli następujące miejsca: 12m. Białek Dawid, 15 m. Maik Daria, 20 m. Nitka Ireneusz, 41 m. Frąckowiak Marek, 46 m. Jędrzejczyk Mikołaj, 68 m. Sieja Grzegorz, 69 m. Hejza Marek, 75 m. Górak Marcin.

Trzech biegaczy stanęło na podium. Maik Daria zajęła 2 miejsce wśród kobiet, Nitka Ireneusz zajął 2 miejsce w kategorii M40-49 lat oraz Białka Dawid zajął 3 miejsce w kategorii M30-39 lat (wszyscy LUKS Start Nakło). Natomiast Frąckowiak Marek (Nakielski Klub Biegacza) zajął 6 miejsce w kategorii M50-59lat.