Uroczystość zakończenia roku szkolnego w nakielskiej Dwójce

„Wakacje, znowu są wakacje”. Rok szkolny 2018/2019 dobiegł końca! Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Nakle rozpoczęli czas odpoczynku i relaksu. Młodzież klas VIII na dobre opuściła szkolne mury, by od września rozpocząć naukę w wybranych przez siebie szkołach ponadpodstawowych. Na najlepszych uczniów klas VIII czekały świadectwa z wyróżnieniem i nagrody a dla rodziców – listy gratulacyjne. Najwyższą średnią ocen – 5,33 – uzyskali w roku szkolnym 2018/2019 Laura Rapier i Kajetan Nowak z klasy VIII b. Otrzymali oni tytuł PRIMUS INTER PARES, który wręczyła dyrektor szkoły Anna Maćkowska.
Ósmoklasiści otrzymali też wyróżnienia za służbę przy sztandarze szkoły oraz inne podziękowania za wieloletnią pracę i zaangażowanie. Wychowawcami w klasach
ósmych byli: Magdalena Bzdawka, Patrycja Michalik i Anna Łuczak – Brandt. Program artystyczny obfitował we wspomnienia i podziękowania. Wzruszające słowa skierowali w stronę nauczycieli i młodzieży przedstawiciele rodziców.  W młodszej grupie klas IV – VII podczas apelu bardzo wesoły program artystyczny przygotowali uczniowie klasy Vc wraz z wych. Grzegorzem Andrzejewskim. Wychowawcy każdej z klas wyróżnili tych, którzy zapracowali na świadectwa z biało-czerwonym paskiem a osobiste gratulacje złożyła uczniom wicedyrektor Aleksandra Kwasigroch. Najlepszą klasą w tej grupie wiekowej okazała się Super Klasa IV b sportowa – wych. Hanna Pietrasz – Kowalska, uzyskując średnią 4,85 (16 osób z wyróżnieniem).
W najmłodszej grupie wiekowej rozśpiewaną końcową akademię przygotowali uczniowie klasy 1c wraz z wych. Brygidą Głoniak. Tutaj wicedyrektor Anna Dorosz
pożegnała trzecioklasistów, którzy od września rozpoczną naukę w klasie IV.
Wychowawcami klas III były: Lilianna Grabarkiewicz wraz z Ewą Bębnistą oraz Maria
Łapaczyńska. Podczas uroczystości wspomniała o całorocznym konkursie Super Klasa, zaangażowaniu w ogólnopolski konkurs „Do hymnu!” oraz wręczyła nagrody trzecioklasistom w konkursach ortograficznym i matematycznym.
Wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom dziękujemy za pracowity rok i
życzymy udanych, słonecznych i bezpiecznych WAKACJI! Do zobaczenia we wrześniu!
Monika Stachowska