Uroczysty apel w Komendzie Powiatowej PSP Nakło nad Notecią

30 stycznia 2023 roku w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nakle nad Notecią odbył się uroczysty apel, podczas którego nastąpiło pożegnanie strażaków przechodzących na zaopatrzenie emerytalne oraz złożone zostało ślubowanie funkcjonariusza nowoprzyjętego do służby. W spotkaniu, poza załogą Komendy Powiatowej PSP w Nakle nad Notecią, uczestniczył również Tadeusz Sobol starosta nakielski.

Uroczyste ślubowanie złożył str. Karol Kobylarz, który z dniem 1 stycznia 2023 roku został przyjęty do służby  przygotowawczej w Komendzie Powiatowej PSP w Nakle nad Notecią. Ślubował zachowanie ofiarności i męstwa w ratowaniu zagrożonego życia, mienia i środowiska oraz troskę o dobre imię służby. Przyjmujący ślubowanie Komendant Powiatowy PSP w Nakle nad Notecią st. bryg. Sławomir Murawski, życzył młodemu strażakowi, by rotę, jaka wybrzmiała podczas uroczystości, wypełniał z właściwym zaangażowaniem, czerpiąc satysfakcję z podjętej służby.

Uroczyście żegnano st. kpt. Lucynę Wierzewską, która przez szereg lat pełniła służbę dyżurnego operacyjnego w Stanowisku Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Nakle nad Notecią oraz st. ogn. Ireneusza Gródkowskiego, cenionego starszego operatora sprzętu w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej w Nakle nad Notecią. Funkcjonariuszom zwalnianym ze służby podziękowano na oddaną i rzetelną służbę oraz zaangażowanie w prawidłowe realizowanie obowiązków. Nie obyło się bez wspomnień i wzruszeń. Emerytom życzymy wielu beztroskich lat w zdrowiu i energii do realizowania marzeń!

 

tekst: KP PSP Nakło nad Notecią

zdjęcia: Dariusz Wojciechowski

Kopiowanie, przetwarzanie, powielanie w całości lub w części treści opisu, zdjęć oraz wszelkich elementów graficznych a także przechowywanie w systemach wyszukiwania, umieszczanie na innych stronach www, przekazywanie, przesyłanie czy udostępnianie innym osobom wyżej wymienionych elementów bez zgody właściciela i autora jest zabronione. Ustawa z dnia 4 lutego 1994 o prawie autorskim i prawach pokrewnych. (Dz. U. z 2019 r. poz. 1231 z późn. zm.).