VII Konkurs Pianistyczny dla Dzieci i Młodzieży pod honorowym Patronatem Rafała Blechacza za nami

Konkurs Pianistyczny dla Dzieci i Młodzieży pod Honorowym Patronatem Rafała Blechacza powrócił. Wczoraj, 25 marca 2023 roku w W Nakielskim Ośrodku Kultury w jego VII. edycji udział wzięło aż 57 młodych pianistów!

Do Nakła nad Notecią przyjechali reprezentanci m.in. z Warszawy, Szczecina, Zielonej Góry, Zduńskiej Woli, Sochaczewa, Grajewa, Solca Kujawskiego, Torunia, Kętrzyna, Gniezna, Tarnowa Podgórnego, Poznania, Konina, Sopotu, Gdańska, Słupcy, Górska i Bydgoszczy. Nie zabrakło też uczniów Szkoły Muzycznej I stopnia z Nakła nad Notecią.

Przesłuchania konkursowe rozpoczęły się już o godz. 8:30 i z przerwami trwały do godz. 17:00.

Na koncercie finałowym, który rozpoczął się o godz. 18:30, poznaliśmy werdykt Jury w składzie: Joanna Marcinkowska (przewodnicząca), Michał Szymanowski oraz Adam Zok. Zanim poznaliśmy laureatów głos zabrali zaproszeni goście: Anna Maćkowska w imieniu wojewody kujawsko-pomorskiego, Sławomir Napierała burmistrz miasta i gminy Nakło nad Notecią oraz starosta nakielski Tadeusz Sobol. Ponadto dyrektor Szkoły Muzycznej I stopnia w Nakle nad Notecią oraz dyrektor Nakielskiego Ośrodka Kultury wręczyli podziękowania i drobne upominki opiekunom i nauczycielom uczestników konkursu.

Zwycięzcy VII Konkursu Pianistycznego dla dzieci i młodzieży pod Honorowym Patronatem Rafała Blechacza:
I GRUPA:
1. miejsce: Muszyńska Helena
2. miejsce: Kuizinas Gabriel
3. miejsce: Pawłowski Deborah
Wyróżnienie: Porębski Jan
II GRUPA:
1. miejsce: Gośliński Szymon
2. miejsce: Pych Łucja
3. miejsce: Moskwa Miłosz
Wyróżnienie: Reniecka Aniela
III GRUPA
1. miejsce: Muszyński Adam
2. miejsce: Dzieża Aleksandra
3. miejsce: Piekarz Ignacy
Wyróżnienie: Wesołowski Józef
Nagroda za najlepsze wykonanie utworu Fryderyka Chopina: Muszyński Adam – nagroda ufundowana przez Patrona Honorowego Konkursu RAFAŁA BLECHACZA.
Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym, ale również każdemu z 57 uczestników, którzy dotarli do Nakła nad Notecią, by zmierzyć się w Konkursie.
tekst i zdjęcia: Dariusz Wojciechowski