W czasie wolnym „wypatrzył” poszukiwanego

Policjant z mroteckiego komisariatu w czasie wolnym od służby „wypatrzył” na jednej z ulic poszukiwanego. O swoich spostrzeżeniach natychmiast powiadomił kolegów pełniących służbę. Ci zatrzymali 34-latka, który zgodnie z wyrokiem sądu powinien być za kratami.

Sytuacja miała miejsce wczoraj (25.07.19) przed 20. Przejeżdżający jedną z mroteckich ulic policjant z miejscowego komisariatu zauważył stojącego na chodniku znanego służbowo mężczyznę. Policjant, mimo iż, miał wolny dzień pamiętał, że do komisariatu wpłynął sądowy nakaz doprowadzenia 34-latka do zakładu karnego w związku z czym mężczyzna był poszukiwany.

O swoich spostrzeżeniach mundurowy natychmiast powiadomił kolegów pełniących służbę na terenie miasta. Ci szybko przyjechali na wskazaną ulicę, gdzie wylegitymowali zastanego 34-latka. Sprawdzenie jego personaliów w policyjnych systemach potwierdziło, że jest poszukiwany i winien przebywać w zakładzie karnym, gdzie ma do odbycia karę pozbawienia wolności za przestępstwo popełnione w przeszłości.

Mieszkaniec Mroczy noc spędził w policyjnym areszcie. Dzisiaj (26.07.19) został dowieziony do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe półtorej roku.

podkom. Justyna Andrzejewska – Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią