W niedzielę na Wyspie Młyńskiej – Jarmark Świętojański

Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury zaprasza na coroczny Jarmark Świętojański na Wyspie Młyńskiej w Bydgoszczy, który odbędzie się 16 czerwca 2024 roku (niedziela) w godz. 10:00 – 18:00.

Twórcy ludowi, rękodzielnicy, artyści szukający inspiracji w folklorze, tradycji, szacunku do natury, przybyli z Kujaw, Kaszub, Pałuk, Krajny, ziemi chełmińskiej i dobrzyńskiej oraz najdalszych regionów Polski przez ten jeden dzień będą gospodarzami na naszej pięknej zielonej wyspie. Malarze, rzeźbiarze, wikliniarze, ceramicy, hafciarki i koronczarki, serowarzy, browarnicy, piekarze będą prezentować swoje wyroby i zachęcać do kupna. Unikalne prace nacieszą nasze oczy, nadadzą naszym domom niepowtarzalny charakter. Piękna biżuteria, elementy garderoby, naturalne kosmetyki będą wyjątkowym prezentem dla nas i naszych bliskich. Na dzieciaki czekają smakołyki, nietuzinkowe zabawki szyte i drewniane.

Tradycyjne jadło i napitki, w tym tak niecodzienne jak gęsina, pitne miody czy przysmaki prosto z Litwy zaspokoją najbardziej wybredne podniebienia. Polskie sery, kiełbasy, wina, piwa, chleby, miody, przetwory pyszne i pachnące dowiodą nam, że wciąż możemy jeść smacznie i zdrowo. Dawnych wspomnień czar odkryjemy wśród antyków i staroci.

Ponadto:

  • 12:30 – Zespół  Pieśni i Tańca „Ziemia Bydgoska”
  • 13:30 – Flash mob
  • 14:15 – Zespół Pieśni i Tańca „Płomienie”
  • 14:45 – Zespół Pieśni i Tańca „Krajna”
  • 15:30 – Zespół śpiewu tradycyjnego „Piekielnica”

Temu wszystkiemu towarzyszyć będą różnorakie pokazy i warsztaty, a z nadmiaru wrażeń ochłoniemy, kładąc się na soczystej trawie.

 

Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy