W Paterku odbyło się forum inicjatyw lokalnych i organizacji pozarządowych powiatu nakielskiego

Dzisiaj, 27 września 2021 roku w Centrum Akceptacji i Aktywności Społecznej w Paterku odbyło się forum inicjatyw lokalnych i organizacji pozarządowych powiatu nakielskiego „Lepszy przykład niż wykład” – generowanie pomysłów na lokalne  inicjatywy poprzez upowszechnianie dobrych praktyk. Organizatorem forum było Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk” w Nakle nad Notecią, a partnerem był Powiat Nakielski. W  trakcie forum Tomasz Kokoszewski – główny księgowy Stowarzyszenie Partnerstwa dla Krajny i Pałuk mówił o działalności gospodarczej i działalności statutowej NGO. O lokalnych źródłach finansowania inicjatyw i projektach objętych grantem w ramach środków LGD mówiła Monika Żydek – główny specjalista ds. projektów grantowych Stowarzyszenia Partnerstwo dla Krajny i Pałuk. W ramach dobrych praktyk – inicjatywy zrealizowane ze środków  Strategii Rozwoju Lokalnego  kierowanego przez Społeczność – projekt objęty grantem przedstawiło Towarzystwo Historyczne w Kcyni, a Stowarzyszenie „Razem dla Trójki” z Nakła nad Notecią przedstawiło realizację projektów realizowanych z środków Powiatu Nakielskiego.

O generatorze NGO – aplikacji do zdalnej obsługi otwartych konkursów ofert, które będą ogłaszane przez Powiat Nakielski mówiła Emilia Marach inspektor Wydziału Rozwoju Starostwa Powiatowego w Nakle nad Notecią.

Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem organizacji pozarządowych z terenu powiatu.

tekst i zdjęcia: Dariusz Wojciechowski

Kopiowanie, przetwarzanie, powielanie w całości lub w części treści opisu, zdjęć oraz wszelkich elementów graficznych a także przechowywanie w systemach wyszukiwania, umieszczanie na innych stronach www, przekazywanie, przesyłanie czy udostępnianie innym osobom wyżej wymienionych elementów bez zgody właściciela i autora jest zabronione. Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. (Dz. U. z 2019 r. poz. 1231 z późn. zm.).