W ramach obchodów Dnia Osób z Niepełnosprawnością ZUS zaprasza na Dzień Otwarty w Ośrodku Braille`a w Bydgoszczy 

Budzimy zrozumienie – pod takim hasłem odbędzie się 22 września Dzień Osób
z Niepełnosprawnością organizowany przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych.Z tej okazji Oddział ZUS w Bydgoszczy wspólnie z K-PSOSW nr 1 im. L. Braille’a w Bydgoszczy zaprasza osoby z niepełnosprawnościami, ich bliskich na Dzień Otwarty w Ośrodku Braille`a.
 

Na Dzień Otwarty w Ośrodku Braille`a  wszystkim rodziców przyszłych przedszkolaków i uczniów, którzy będą mogli zapoznać się z aktualną ofertą edukacyjną placówki
i poznać pracujących w nim pedagogów. Dzieci i młodzież, która uczęszcza do Ośrodka,przygotowała na ten dzień wiele atrakcji m.in. ścieżkę sensoryczną dla najmłodszych, kulinarne show,zmagania sportowe, czy występy artystyczne- informuje Krystyna Michałek, Rzecznik Regionalny ZUS województwa kujawsko-pomorskiego.

W czasie organizowanego wydarzenia będzie można także skorzystać z porad wielu ekspertów: ZUS, NFZ, PFRON, czy poradni psychologiczno-pedagogicznej.To dobra okazja, by w jednym miejscu uzyskać kompleksowe informacje z wielu instytucji, dotyczące świadczeń dla osób z niepełnosprawnością.

Wydarzenie odbędzie się 22 września br. w godz. 10–13.00 w siedzibie Kujawsko-Pomorskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 dla Dzieci i Młodzieży Słabo Widzącej i Niewidomej im. Louisa Braille`a przy ul. Krasińskiego 10.

Serdecznie zapraszamy.

 

Krystyna Michałek regionalny rzecznik prasowy ZUS w województwie kujawsko-pomorskim