W Solcu Kujawskim przysypało w wykopie mężczyznę

Wczoraj, 18 listopada 2019 roku o godzinie 12:30 doszło do bardzo groźnego zdarzenia na placu budowy przy ulicy Kujawskiej w Solcu Kujawskim. Podczas prac na budowie doszło do zasypania pracownika. Mężczyzna został przysypany w sześciometrowym wykopie, jednak jego głowa znajdowała się na powierzchni co pozwoliło na dopływ świeżego powietrza.
W początkowej fazie działań, ze względu na możliwość dalszego osuwania się ziemi, mężczyźnie został założony aparat ochrony układu oddechowego, a następnie strażacy przystąpili do zabezpieczenia wykopu oraz koparki, która znajdowała się bezpośrednio nad osobą poszkodowaną. Po upewnieniu się, że zagrożenie zostało zminimalizowane przystąpiono do wydobywania mężczyzny. Niezbędne okazało się wycięcie części rury kanalizacyjnej do której przyciśnięty był poszkodowany. Po około 1,5h akcja zakończyła się sukcesem. Mężczyzna został wydobyty na powierzchnie na desce ortopedycznej. Trafił on do szpitala z objawami hipotermii, jego życiu na szczęście nic nie zagraża.

W działaniach ratowniczych uczestniczyły strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Szkoły Podoficerskiej PSP w Bydgoszczy, OSP Solec Kujawski, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz policjanci z Solca Kujawskiego.

źródło: OSP Solec Kujawski