W trosce o nasza planetę – „Tobie ziemio”

Dnia 2 października 2019r. w Szkole Podstawowej im. Powstańców  Wielkopolskich w Rynarzewie w ramach akcji „Sprzątanie świata” odbyła się impreza pt. „Tobie ziemio”. Tego dnia uczniowie klas 1-3 wraz z wychowawczyniami i Dyrekcją Szkoły, Panią Agnieszką Tulińską i Panią Agnieszką Kamyszek, przenieśli się do „studia telewizyjnego”, gdzie uczestniczyli w programie pt. „Sprawa dla ekologa”. Poprowadziła go dziennikarka, w której rolę wcieliła się uczennica klasy 2a -Blanka Jeran, a jej gośćmi byli: burmistrz – pan Jakub Czysty- Michał Sobczak (uczeń klasy 3a),  minister środowiska pani Lucyna Zielona- Anna Skuza (uczennica klasy 3a) i  prezes Klubu Przyjaciół Środowiska – pan Karol Ratowalski- Mateusz Kazanowski (uczeń klasy 2a).

W studiu na zgromadzonych czekało wiele atrakcji, m.in.: krzyżówka, quiz oraz wiersze i piosenki związane z tematem. Punktem kulminacyjnym imprezy był „Pokaz Mody Ekologicznej” dzieci z klas 1-3. Uroczystość przygotowały i przeprowadziły panie: Renata Winter i Wiesława Rausch- wychowawczynie klasy 2a i 3a.

Na zakończenie głos zabrała Dyrektor Szkoły, która podziękowała dzieciom i wychowawcom za przygotowanie oraz aktywny udział w uroczystości.

Szkoła Podstawowa w Rynarzewie