W związku z trudnymi warunkami pogodowymi policjanci apelują o ostrożną jazdę

Silne podmuchy wiatru i opady deszczu powodują, że przemieszczanie się po trasach bywa trudne. W tak niekorzystnych warunkach pogodowych kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność.

Panująca aura powoduje, że sytuacja na drogach jest trudna. Silne podmuchy wiatru i deszcz powodują, że poruszanie się po trasach jest niełatwe. W takich warunkach pogodowych kierowcy winni zachować szczególną ostrożność, aby nie dochodziło do zdarzeń drogowych.

W ostatnich dniach na terenie powiatu nakielskiego nie odnotowano wypadków drogowych, na trasach doszło do kilku niegroźnych kolizji, których przyczynami było między innymi niedostosowanie prędkości do warunków drogowych. Nad bezpieczeństwem użytkowników tras niezmiennie czuwają policjanci, jednak to od zachowania uczestników ruchu drogowego zależy najwięcej, dlatego mundurowi po raz kolejny apelują o rozwagę.
Przede wszystkim kierowcy winni poruszać się z taką prędkością, aby w pełni panować nad pojazdem nawet wtedy, kiedy przez silny podmuch wiatru niespodziewanie na drodze pojawi się przeszkoda. Jazda po śliskiej od deszczu drodze też nie należy do najłatwiejszych. Trzeba pamiętać, że mokra powierzchnia wydłuża drogę hamowania i jedynie mniejsza prędkość pozwoli na wykonanie wielu manewrów drogowych w sposób bezpieczny.

Warto także zastanowić się gdzie parkujemy auta. Aby były to miejsca, w których pojazd nie będzie narażony na zniszczenie przez spadające konary drzew, elementy dachów, wiat, czy banerów reklamowych.

podkom. Justyna Andrzejewska – Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

zdjęcie ilustracyjne