Wakacje z tenisem 2019

Kolejna edycja wakacyjnej przygody dzieci z tenisem ziemnym na korcie tenisowym w Kcyni, czyli „Wakacje z tenisem 2019” – dzięki wsparciu Powiatu Nakielskiego…

We wtorek, 22 lipca 2019 r. odbyły się pierwsze zajęcia rekreacyjno-sportowe z dziećmi na korcie tenisowym w Kcyni przy ulicy Poznańskiej. Jest to kontynuacja po części projektu realizowanego od lutego 2019 r. przez Kcyńskie Stowarzyszenie Tenisowe „Nasz kort” ukierunkowanego na upowszechnianie tej dyscypliny sportu wśród najmłodszych dzieci i młodzieży naszej gminy. Zajęcia odbywają się w trzech grupach: grupa zielona to 4-5 latkowie ćwiczący w ramach ”przedszkola tenisowego”, grupa niebieska to 6-8 latkowie i grupa czerwona to dzieci w wieku 9-10 lat. Zajęcia prowadzone są w formie rekreacyjno-zabawowej a ich podstawowym celem jest aktywny ruch dzieci na świeżym powietrzu, urozmaicanie aktywności ruchowej w długim okresie wakacyjnym, przeciwdziałanie nudzie i odciągnięcie dzieciaków od multimedialnych domowych atrakcji. Zaangażowanie i zadowolenia dzieci na zajęciach jest bardzo duże.
Wszyscy uczestnicy mogą korzystać z darmowego sprzętu, który jest udostępniany przez Kcyńskie Stowarzyszenie Tenisowe w Kcyni.
Letnia akcja „Wakacje z tenisem 2019” jest możliwa dzięki wsparciu finansowemu Powiatu Nakielskiego w ramach projektu „Rozwój i promocja tenisa ziemnego na terenie gminy Kcynia 2019”.

Kcyńskie Stowarzyszenie Tenisowe „Nasz kort”