Wakacyjna rywalizacja artystów amatorów i profesjonalistów. Artystyczny konkurs niemal dla każdego

Największy producent styropianu na polskim rynku firma Termo Organika ogłosiła wakacyjny, artystyczny konkurs: „Termomodernizacja to najlepszy sposób na: smog, komfort cieplny i oszczędność pieniędzy”. Skierowany jest do twórców wszystkich dziedzin sztuki, zarówno profesjonalistów, jak i amatorów, a więc o główną nagrodę rywalizować będą ze sobą prace reprezentujące różne artystyczne kierunki. Łączna pula nagród wynosi 10 000 złotych.  

Organizator konkursu nie stawia ograniczeń co do formy dzieła, motywując tym samym do kreatywności. Mile widziane są nowatorskie obrazy, rzeźby, fotografie, instalacje artystyczne, filmy, animacje, grafiki, przedmioty wzornictwa przemysłowego, w tym projekty: mebli, mody, architektury, a także utwory muzyczne, wiersze i opowiadania. Uczestnicy mają pełną dowolność, a jedynym wymogiem jest nawiązanie do hasła konkursowego, które przedstawia korzyści płynące z termomodernizacji. Termomodernizacja jest najbardziej opłacalną inwestycją budowlaną, ponieważ obniża zużycie energii, co naturalnie wiąże się z niższymi rachunkami za ogrzewanie. W oczywisty sposób pozytywnie wpływa na komfort użytkowania i jest także najlepszym sposobem na ograniczenie smogu.

Większość osób kojarzy ocieplenie domu z komfortem cieplnym oraz niższymi rachunkami za ogrzewanie i to bardzo dobre skojarzenia! Właśnie te wymierne korzyści właściciel domu tak naprawdę odczuje „od zaraz”. Niestety wciąż w społeczeństwie nie ma świadomości, że kompleksowa termomodernizacja pozwala na największą redukcję emisji niebezpiecznych substancji aż o 95% dla pyłów, 98% rakotwórczego benzo(a)pirenu, 80% dwutlenku siarki, 43% dla tlenków azotu czy w końcu o 72% dwutlenku węgla. Artystyczny Konkurs to kolejne działanie w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej, którą od dwóch lat prowadzimy wspólnie z Wydziałem Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej. – mówi Krzysztof Krzemień, dyrektor ds. technicznych Termo Organiki – Jesteśmy ciekawi, co się wydarzy kiedy połączymy wątek korzyści wynikających z termomodernizacji z formą dzieła dowolnej dziedziny sztuki. Liczymy na oryginalne, unikalne prace, które poza artystycznymi walorami przyczynią się do walki ze smogiem.

Termo Organika zaprasza do wzięcia udziału w konkursie wszystkich, którzy mają nieszablonowe pomysły, zarówno profesjonalistów, jak i amatorów. Prace oceniać będzie jury, w skład którego wejdą profesjonalni twórcy różnych dziedzin sztuki, którzy od lat są zaprzyjaźnieni z Termo Organiką. Przewodniczącą Jury została Omenaa Mensah, ambasadorka marki.  

Zwycięzcy konkursu otrzymają nagrody pieniężne. Nagroda główna to 4 000 złotych, a łączna pula nagród wynosi 10 000 złotych. Wakacyjny konkurs artystyczny rozpoczął się 29 czerwca br. i potrwa aż do 31 sierpnia br.

Zespół Neuroexpander PR